מייסדת "בת קול" לא מונתה למועצה הדתית

סיעת מרצ הסירה ברגע האחרון את שמה של אביגיל שפרבר, מייסדת הארגון הלהט"בי 'בת קול', מרשימת המועמדים לחברי המועצה הדתית בתל אביב.

יהונתן גוטליב - ערוץ 7 , כ"א באב תש"פ

=אילוסטרציה
=אילוסטרציה
צילום: גילי יערי, פלאש 90

סיעת מרצ במועצת עיריית תל אביב החליטה ברגע האחרון להסיר את שמה של אביגיל שפרבר המועמדת מטעמה למועצה הדתית ולהשאיר את נציגתה הקודמת בתפקיד. כך דווח ב-YNET.

שפרבר, בימאית ומייסדת הארגון 'בת קול - ארגון לסביות דתיות', הייתה מועמדת לתפקיד חברת המועצה הדתית תל אביב מטעם סיעת מרצ בעיר.

בעקבות פעולות של גורמים דתיים מאחורי הקלעים הצליחו האחרונים לסכל את מינויה ואכן בהצבעה אתמול (שני) תמכו חברי סיעת מרצ בסימה רוקח, המכהנת כבר כחברת המועצה הדתית בתל אביב.

בתוך כך, אתמול שיגר יו"ר מפלגת נועם לשעבר, הרב דרור אריה, מכתב לשר הדתות הרב יעקב אביטן, בו דרש ממנו שלא לאשר את מינויה של שפרבר.

"זהו עיוות וקלקול מסוכן, מפני שאותם ארגונים נלחמים בתורה מן השמים ביד אחת, ומצד שנית מנסים לחדור למנגנון הלאומי הדתי ודרכו לקדם את הרס התורה וההלכה", כתב הרב אריה.

"גדולי עולם ובראשם הרב קוק זצ"ל, הקימו את המועצות הדתיות כדי לתקן את סיבת החורבן, ולבנות את החיים הציבוריים בנאמנות לרוח התורה וההלכה. הארץ אבדה בין היתר בשל גילוי עריות שהפך לנורמה במרחב הציבורי", הוסיף.

"אני פונה לכבוד השר לפעול מתוקף סמכותו ולא לאשר את המינוי ההזוי והמתגרה בקדשי ישראל", כך כתב הרב אריה.