דרעי נתן ערבות לבני גנץ? ח"כ ינון אזולאי מסביר

ח"כ אזולאי מש"ס הסביר כי ה'ערבות' של יו"ר מפלגתו השר דרעי לבני גנץ באה לידי ביטוי במאמצי התיווך שהוא מנהל בין הצדדים.

מיכל לוי , כ"א באב תש"פ

ח"כ ינון אזולאי
ח"כ ינון אזולאי
צילום: חזקי ברוך

בכירים ב'כחול-לבן' הביעו בימים האחרונים את אכזבתם מבריחת המפלגות החרדיות, לאחר שראשיהן הבטיחו כי הן ערבים להסכם הקואליציוני שנחתם בין כחול-לבן לליכוד.

בימים האחרונים מצוטט שוב ושוב יו"ר ש"ס השר אריה דרעי כמי שנתן את מילתו והזכיר את מונח הערבות שהוא מוכן לתת לשם כך. בראיון לרדיו 'קול ברמה' הסביר איש מפלגתו ח״כ ינון אזולאי במה באה לידי הערבות עליה דיבר דרעי.

"הערבות של השר דרעי להסכם בין נתניהו לגנץ באה לידי ביטוי בניסיונות והמאמץ שהוא משקיע ליישר את ההדורים, למרות שכחול לבן הפרו ברגל גסה את הסכם הקואליציוני והצביעו נגד עמדת הקואליציה בנושאים של ציפור הנפש", אמר אזולאי.

ח"כ אזולאי הודה שנראה כי אזרחי ישראל דוהרים לבחירות. "מהתחלה ידענו שאין אמון בין הצדדים, לא יכול להיות שכל שבוע יש פיצוץ בממשלה. כל עוד שאף אחד מהצדדים לא מעוניין לשמוע וכל אחד שם אולטימטום לשני, לא נראה שימצא הפתרון שיציל אותנו מבחירות".

אשר לתקציב הישיבות המקוצץ וכנגזרת מהיעדר תקציב מדינה, אמר אזולאי כי "לצערי אין עדיין פתרון לתקציב הישיבות, אסור להגיע לבחירות בלי שנושא תקציב הישיבות יפתר.

"לא יכול להיות שנעמוד כקבצנים מדי שנה, נעשה הכל בועדה על מנת להביא פתרון לעולם הישיבות, בכל הדרכים שאפשר, יש דברים שהשתיקה יפה להם".

בדבריו התייחס למה שהוא מכנה 'אפליה בתוך הוועדה המייעצת לפרופ' גמזו' בכך שאין מספיק נציגים ספרדים.

"לא יתכן שלציבור אחד יהיו 4 נציגים בועדה המייעצת של פרופ׳ גמזו, ולציבור אחד כלום. אם הוא מתכוון למנות רק נציג ספרדי אחד, אז שלא ימנה. אנחנו ציבור יותר גדול מיהדות התורה ומגיע לנו יותר מנציג אחד, בשביל ההשפעה שלנו מבפנים. ההתנצלות לא מספיקה, אנחנו לא צריכים אותה אלא את המעשים".