גלעד שרון
גלעד שרון צילום: פלאש 90

בנו של ראש הממשלה לשעבר אריאל שרון ז"ל, גלעד שרון, שוחח היום (שלישי) עם בן כספית ורוני בר-און, ואמר כי יציאה למערכת בחירות היא מהלך חסר אחריות ויקר בהרבה מכל צעד אחר.

גלעד שרון התייחס למשבר הפוליטי, ולמתיחות הרבה בין ראש הממשלה בנימין נתניהו לשר הביטחון וראש הממשלה החליפי בני גנץ. הוא הביע את דעתו על הכישלון בהעברת תקציב המדינה, ועל האפשרות שמדינת ישראל תיגרר לבחירות בעקבות זאת.

"צריך לגלות מנהיגות מכל הצדדים. מה זה משנה? הנזק מבחירות הרבה יותר כבד מאם זה תקציב כזה או אחר. יש קרוב למיליון מובטלים ובדבר הזה צריך לטפל בדחיפות, אנשים שיכולים להגיע לחרפת רעב, וצריך לטפל בהם. מה זה חשוב ככה או ככה? זה הכול קטנות. אנחנו במשבר ברמה באמת חריגה. זה לא הגיוני על השאלה המגוחכת הזאת ללכת לבחירות. פשוט חוסר אחריות, צריך לגלות אחריות".

לדעתו, הטיפול צריך להתחלק ל-2 אלמנטים מרכזיים. "הראשון, עזרה ראשונה לכל האנשים במגזרים שלא יכולים לעבוד, כי המדינה לא נותנת להם לעבוד: תרבות, אומנות, ספורט, אולמות ותיירות - כל האנשים האלה צריך לטפל בהם, לא במענק חד פעמי. הם צריכים להיות עם שקט נפשי.

"הדבר הנוסף זה עידוד תעסוקה, זה על ידי מענקים למעסיקים, מס הכנסה שלילי, אבל כל זה? זה רק הגנתי. בשביל לנצח צריך לשחק התקפתי, ומה זה להתקיף? זה מנועי צמיחה לכלכלה, וזה פרויקטים של תשתיות לאומיות. להקדים אותם, זה לא לזרוק כסף".

לטעמו, צריך להתמקד בפיתוח תשתיות, "לקבל פתרונות חריגים, לקחת כסף שממילא המדינה הייתה מוציאה ולהקדים אותו. שדה תעופה בינלאומי, ברור שצריך בישראל? אז במקום בעוד 10 שנים תעשו את זה עכשיו".

בן כספית ציין בפני שרון כי נתניהו חתם לפני מספר שבועות על הסכם קואליציוני, בו הוא "דרש תקציב דו שנתי. אחר כך במאי ביקש מהאוצר תקציב חד שנתי, כי הוא רוצה לברוח מהרוטציה. למה לא להגיד את זה בקול רם? הרי אם הוא חוזר להתחייבות לתקציב דו שנתי, שכול כלכלני מדינת ישראל אומרים שזה מה שצריך עכשיו, אפשר לעשות הכול ואין משבר".

על כך הוא השיב: "חוסר אחריות ללכת לבחירות, אני קורא לכולם לגלות מנהיגות. אין כמוך בשביל לדעת מי מה מניע את מי במערכת הפוליטית, זה פשוט לא מעניין עכשיו. זה שעת משבר. לא מעניין אותי כל השטויות האלה. זה לא ברמה של הבעיה שאנחנו ניצבים מולה.

"באופן אישי כדאי לי שיהיו בחירות כי אני רוצה להתמודד בפריימריז בליכוד, להגיע כמה שיותר גבוה. אבל העניין האישי שלי עומד מאחורי העניין הלאומי כי למדינה זה לא טוב. אז מה? זה לא טוב למדינה, אז מה עשינו בזה?".