הוסר השלט: "היום יש מציל לא יהודי"

בריכת השחייה במרכז ציפורי הסירה את השלט שעורר את זעמו של ארגון תג מאיר. השלט נועד עבור מתרחצות חרדיות שמעדיפות מציל גוי.

יהונתן גוטליב - ערוץ 7 , כ"א באב תש"פ

אילוסטרציה
אילוסטרציה
iStock

קהל הלקוחות החרדי של בריכת השחייה ב'מרכז ציפורי' העדיף כי בימים בהם מתקיימת שחייה לנשים, תשגיח עליהן מצילה או לחלופין מציל שאיננו יהודי.

לכן, בימים בהם הגיעו הנשים לשחות והייתה זאת המשמרת של המציל שאיננו יהודי, נתלה שלט המסביר את עניין נוכחות הגבר בבריכה המוקצית לנשים עליו נכתב "היום יש מציל לא יהודי".

הדבר עורר את זעמו של ארגון 'תג מאיר' שטען בחדשות 12: "האופן שבו מוצגת דתו של המפעיל בשלט היא גזענית ומפלה, ומעודדת את הקיטוב בין יהודים לערבים. איך היינו מגיבים לשלט בבריכה בארה"ב או באירופה שהיה מודיע על מציל יהודי?".

לאחר שהתחוללה סערה סביב תליית השלט, החליטו ב'מרכז ציפורי' להסיר אותו. אחד מעובדי הבריכה הסביר את הרציונל סביב תליית השלט. "יש לנו שחייה לנשים חרדיות מופרדת בימי ראשון, שלישי ורביעי. למגזר הזה חשוב שתהיה מצילה. לעיתים המצילה אינה יכולה להגיע ובמצב כזה חשוב לנשות המגזר החרדי שהמציל יהיה גוי ולא יהודי. יכול להיות שזה פוגעני למגזר מסוים, לכן כרגע הוסר השלט מהבריכה", אמר.

שימי אמסלם, מנכ"ל 'מרכז ציפורי' מסר: "ברגע שהודיעו לי על השלט ביררתי והוסבר לי שנשים חרדיות ביקשו לשים אותו מכיוון שהן לא נכנסות למים אם אין מצילה או מציל ערבי. מה שמצחיק הוא שבכל יום יש מציל ערבי, שעובד אצלנו כבר שנים רבות. יהודים וערבים כולם שווים זה לזה, מרגע ששמעתי על קיומו של השלט - הורדנו אותו כדי לא לפגוע ברגשותיו של אף אחד".