דעה
ממשלת לאומית עכשיו

עם ישראל לא צריך ממשלה פריטטית ובלתי מתפקדת. תנו לבנט את הביטחון, לשקד את המשפטים ולסמוטריץ' את המשרד לעניינים האסטרטגים.

מתן פלג , כ"א באב תש"פ

מתן פלג
מתן פלג
צילום: אור אלכסנברג

10.8.20 ייחשב בספר דברי הימים של מדינת ישראל כיום שחור בו שופטי בית המשפט העליון חיבקו חיבוק אמיץ את מחבלי הטרור על חשבונם של חיילי צה"ל ומפקדיו.

פסיקת השופטים נגד הריסת בית המחבל שרצח את הלוחם עמית בן יגאל היא חציית קו אדום. לא רק בגלל הפגיעה בהרתעה, וההתערבות הבוטה, אלא שבנימוקיו של מזוז גוברת זכות הקניין של המחבל ומשפחתו על הזכות לחיים של אזרחי ישראל. עד כדי כך. ובמפורש.

אם נחבר את פלפוליו ערלי הלב לנימוקיו של השופט קרא, אשר לא הבין מה כבר האסון הגדול במקרה דנן, בסך הכל חייל שנרצח על קידוש העם, השם והארץ נבין שהאור בבג"ץ פשוט כבה.

אבל כל משבר טומן בחובו גם הזדמנות ענקית לשינוי. וכאן נכנסים לתמונה שני מנהיגי הימין המובהקים, שלא מצליחים להסתדר אחד עם השני. נפתלי בנט ובנימין נתניהו.

הרי היום כבר ידוע לכל - עם ישראל לא צריך ממשלה פריטטית, מטורללת ובלתי מתפקדת. הוא צריך ממשלה רזה ולאומית שתנצח את הקורונה ובאותה נשימה תבלום את הפיראטים בבג"ץ ששודדים ממדינת ישראל את זכויותיה, שתעבוד בשביל ולמען הציבור. רוב הציבור בישראל בחר בימין וכך ראוי שמי שיוביל את הממשלה הם אלה שנבחרו על ידי רוב הציבור כראוי לדמוקרטיה- שלטון העם.

תנו לבנט את הביטחון, לשקד את המשפטים, לבצלאל סמוטריץ' את המשרד לעניינים האסטרטגים ועם ישראל ינצח.

זו שעת המבחן הגדולה של נתניהו ובנט. האם יבחרו באגו טהור. אחד מתוך שינאה והשני מתוך ניחוח הסקרים המחמיאים- או שהם יבחרו לשרת את העם. פשוט לשרת אותו.

לא צריך ללכת לבחירות, צריך פשוט לבחור נכון ובאחריות- בממשלת ימין של המחנה הלאומי שלא תתבייש לקדם מדיניות של ממשלת לאומית.

לעת הזו הגעתם, נתניהו ובנט, למלכות, אין ברירה אחראית אחרת.

מתן פלג, יו"ר תנועת "אם תרצו"