עמיר פרץ:
"אם יהיו בחירות, נתניהו יפסיד"

שר הכלכלה סיפר על הערכים המשותפים והקרבה האידאולוגית עם חברי חוסן לישראל, "מרגיש שיושבים עם חברים שלך ממפלגת העבודה".

רפאל לוי , כ"א באב תש"פ

יו"ר מפלגת העבודה, שר הכלכלה עמיר פרץ, התראיין היום (שלישי) לטל שלו ב'פרלמנט צהריים' בערוץ הכנסת והתייחס למשבר הפוליטי, למצבה של מפלגת העבודה ולהתמודדות על תפקיד הנשיאות.

פרץ סרב להודות כי הכניסה לממשלה היתה טעות, "קיבלנו החלטה נכונה באותה עת, מתחנו את החבל במדינת ישראל בין האוכלוסיות והעדות השונות עד הקצה, עמדנו רגע לפני קריעה של העם ולכן היינו צריכים לקבל החלטה מה יותר נכון לעשות, לא היתה לנו אלטרנטיבות טובות, אלא גרועות וגרועות פחות".

''היום ברור לחלוטין שההחלטה שלנו נכונה, מכיוון שרואים מי זו האופוזיציה ורואים אופוזיציה כל כך לא קוהרנטית, נגד מי הצבענו שבוע שעבר בשאלה של פסקת ההתגברות? נגד אופוזיציה מפוצלת לחלוטין ואנחנו אלה שהיו צריכים לעמוד מנגד כדי למנוע את המצב שבו איילת שקד מצליחה להעביר החלטות מסוג זה.

''אילו היתה אופוזיציה שכולה מרכז שמאל או בתפיסת עולם סוציאל דמוקרטית, אז הייתי אומר שאני אוסיף מהערך המוסף שלנו יהיה אשר יהיה, ידענו מראש שאנחנו נספוג פוליטית, אבל חשבנו שכדי לתת הזדמנות למנוע מערכת בחירות רביעית אנחנו צריכים לשלם את המחיר שראוי לשלם עבור אזרחי ישראל, אם נלך למערכת בחירות רביעית זה יחשוף את כוונותיו של בנימין נתניהו ולדעתי הוא ישלם על כך מחיר יקר".

"אני מאמין שאם נתניהו ייקח את המערכת לבחירות הוא יפסיד את הבחירות הקרובות כי גם אם יהיו כאלה שלא יבואו להצביע עבורנו, יהיו הרבה מאוד תומכים שלו שלא יגיעו לקלפיות".

פרץ אמר, "סיכוי מאוד סביר שאם יהיו בחירות מוקדמות שאנחנו נרוץ ברשימה משותפת עם חוסן לישראל", אך הדגיש כי לא מדובר בהתמזגות לתוך המפלגה אלא בריצה משותפת בה, "הנוכחות שלנו תהיה מאוד משמעותית".

פרץ גם סיפר על הערכים המשותפים והקרבה האידאולוגית עם חברי חוסן לישראל, "מרגיש שיושבים עם חברים שלך ממפלגת העבודה".

פרץ לא הכחיש כי פנה לח"כים מש"ס בבקשה לתמוך בו במירוץ לנשיאות, אך סרב להרחיב בנושא ההתמודדות ואמר, "תפקיד הנשיא הוא תפקיד קריטי. הכול בעת הנכונה ובזמן הנכון".