המפגש עם השר אלי כהן
המפגש עם השר אלי כהן צילום: דוברות

תנועת הריבונות ממשיכה במאמציה לשימור שיח הריבונות סביב שולחן הממשלה.

ראשי התנועה, יהודית קצובר ונדיה מטר נועדו יחד עם יו"ר תנועת 'הביטחוניסטים', תא"ל במיל אמיר אביבי, עם שר המודיעין, אלי כהן.

אביבי, קצובר ומטר הציגו בפני השר כהן את יתרונותיו הכלכליים של מהלך החלת הריבונות ביהודה ושומרון. "כשר כלכלה לשעבר השר אלי כהן מודע היטב לתרומה האדירה הצפויה לכלכלת ישראל משילוב החל הריבונות, עידוד עלייה ואחדות", אמרה קצובר.

השלושה הודו לשר על השקעות משרדו הקודם, משרד הכלכלה, במיזמים כלכליים ותעשייתיים ביהודה ושומרון. "השר היה קשוב מאוד וציין את חשיבות נושא הריבונות לעתידה של ישראל הן בהיבט החזון הציוני-היסטורי והן בהיבט הכלכלי", מספרות קצובר ומטר.

במהלך המפגש ביקש השר כהן לשמוע מאביבי מחד ומאידך מקצובר ומטר את עמדותיהם השונות באשר לתכנית טראמפ.

תא"ל במיל' אביבי הביע עמדה התומכת בהחלה מיידית של הריבונות. "לא במנותק מתכנית טראמפ. חשובה לנו המעטפת המדינית שהאמריקאים יוכלו לתת לנו", אומר אביבי שהדגיש בדבריו גם את החשיבות הביטחונית של האחיזה הישראלית ביהודה שומרון ובקעת הירדן.

מנגד הביעו קצובר ומטר את עמדתן המסורתית המתנגדת לתכנית טראמפ בשל הסעיפים הכוללים בה הסכמה עקרונית להקמת מדינה פלסטינית.

אביבי הבהיר גם הוא את התנגדותו להקמת מדינה שכזו, אך ציין כי משיחה שקיים עם ראש הממשלה עולה כי נתניהו רואה במתווה טראמפ את הבסיס למו"מ. "נתניהו אומר שאחרי שהסכים לקיום מו"מ על בסיס מתווה אובמה, אין כל סיבה שלא יסכים למו"מ על בסיס מתווה טראמפ", ציין.

השר כהן הרגיע את השלושה, "אל תדאגו, לא תהיה הצבעה על מדינה פלסטינית", אמר והבטיח להמשיך ולפעול למען החלת הריבונות ולהביא את המסרים העולים מהשיחה בפני ראש הממשלה.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו