השר אופיר אקוניס: "המורשת הישראלית עוברת בבנימין"

השר לשיתוף פעולה אזורי, אופיר אקוניס ביקר בבנימין במטרה לבחון הקמת מרכז רפואי אזורי שייתן מענה לישראלים ופלסטינים.

חזקי ברוך - ערוץ 7 , כ"א באב תש"פ

השר אופיר אקוניס: "המורשת הישראלית עוברת בבנימין"-ערוץ 7
אקוניס בבנימין
צילום: מטה בנימין

השר לשיתוף פעולה אזורי אופיר אקוניס, הגיע הבוקר (שלישי) לביקור עבודה בחבל בנימין באירוח של ראש המועצה האזורית, ישראל גנץ.

אל השר התלוו ח״כ אוסנת מארק וגורמי המקצוע במשרד לשיתוף פעולה אזורי בראשות המנכ״ל, ד״ר יוסף דרזנין. השניים שמעו סקירה ממדריך הטיולים חזקי בצלאל תושב טלמון.

מטרת הסיור לבחון הקמתו של מרכז רפואי אזורי, שייתן מענה לאוכלוסיה הישראלית והפלסטינית באזור, וכן לפתח את אזור ארמונות החשמונאים ודרכי הגישה אליהם, בסמוך ליריחו.

השר אקוניס קיבל סקירה מקיפה אודות פעילויות המועצה והנתונים השונים, בפרט הצרכים האסטרטגיים והאתגרים עימם מתמודדים תושבי המועצה.

הוא שיבח את פעילות המועצה בראשות ישראל גנץ, לחיזוק ההתיישבות, במיוחד בימי הקורונה המורכבים. "האזור מייצג את תמצית מורשתו של העם היהודי, ומפעל ההתיישבות בו מגשים את החזון הציוני במלואו. אני תמיד עומד לרשות מועצת בנימין והעומד בראשה בכל ההיבטים. המשרד בראשותי יפעל במלוא המרץ לטפל בצרכים האזוריים, בפרט בנושאים הרפואיים והתיירותיים. ביום שישראל תפתח את שעריה, ארמונות החשמונאים יהיו יעד תיירותי מרכזי. מטרתנו העיקרית היא שמירה על שלמותה הטריטוריאלית של ארץ ישראל".

ח"כ אוסנת הילה מארק הוסיפה, "חבל ארץ האבות המדהים הזה, מלא בפיסות היסטוריות ובעדויות ארכיאולוגיות שמוכיחות את הקשר העמוק שלנו אל הארץ".

ראש המועצה ישראל גנץ חתם את הסיור. "אופיר ואסנת חברי אמת של בנימין ונמצאים איתנו בכל דבר. המטרה שלנו משותפת והיא לחזק ולהבטיח את עתיד ההתיישבות. מהסיור שלנו יוצאת בשורה גדולה לפיתוח ההתיישבות עם הסדרת ארמונות החשמונאים והקמת המרכז הרפואי. כעת נשלב זרועות כדי להתקדם כמה שיותר למרות אתגרי השעה".

השר אקוניס בבנימין
צילום: גדעון שרון, לע״מ