רבקה מיכאלי: הממשלה גונבת לנו את ההצגה חזקי ברוך

מאות מאנשי עולם התרבות מפגינים הערב (שלישי) נגד מתווה החזרה של המופעים לשגרת הקורונה שאושר על ידי שרי הבריאות והתרבות, משום שהוא אינו כולל הופעות במבנים סגורים.

השחקנים התכנסו מול מעון ראש הממשלה בירושלים ומחו נגד הסחבת בפיתרון עבורם.

השחקן גיא לואל אמר בהפגנה, "הגיע הזמן שגם ראש הממשלה שלנו יגיד משהו חכם לשם שינוי, משהו בלי היסטריה, משהו שקט, צנוע, חכם שממלא את הלב ,שמחבר, אולי משהו תרבותי. הוא לא אחראי על הקורונה אבל הוא אחרי למשבר. הוא מייבש את עולם התרבות. בלי תרבות אנחנו חיות, בלי תרבות אנחנו כלום"."אלפי אנשים יכולים להיות בחתונה של האדמור מבעלז אבל 200 אנשים לא יכולים לשבת בהצגה. אולי עם קצת תרבות הילדים שלנו היו מחונכים", הוסיף.

השחקנית רבקה מיכאלי אמרה, "ממשלה יקרה מאוד מאוד יש לנו. היא אוסרת עלי ועל שכמותי לממש את הזכות היסודית לתרבות. נכון שאם אנחנו מתגעגעים לקומדיה אנרכיסטית - אנחנו יכולים לראות את שרינו בהצגה רבת משתתפים. אם אנחנו רוצים טרגדיה - אנחנו נמצאים במצב הכי טראגי שאפשר לתאר".

"חברי הממשלה גונבים לנו את ההצגה. אתם מגישים, אמנם ברישול, מלודרמות ואופרות סבון בהודעות המתווה המתחלפות, אלא שלעם ישראל מגיעה יותר. הוא מכיר מחזאים הרבה יותר טובים מכם", הוסיפה מיכאלי.

התזמורת הפילהרמונית בהפגנה חזקי ברוך

צילום: ערוץ 7
מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו