רוני גמזו
רוני גמזו צילום: Noam Revkin Fenton/Flash90

הממונה על המאבק בקורונה פרופ' רוני גמזו אומר כי הפתרון הפשוט ביותר למגיפת הקורונה הוא סגר, אבל זה הצעד האחרון שיש להשתמש בו.

"הפתרון האפידמיולוגי הפשוט הוא לעשות סגר, עשו את זה בגל הראשון, אפשר לעשות אפילו עוצר. אבל אני מסתכל על החברה והכלכלה ואני עושה כל שבכוחי כדי להימנע מכך כי אני רואה את השבר. אני לא יודע אם אצליח", אמר גמזו בראיון לחדשות 13.

הוא ציין כי היקף התחלואה מדאיג מאוד. "התחלואה של החולים החדשים פר נפש בישראל היא הגבוהה ביותר בעולם. ישראל פתחה את הכול, אנחנו פועלים באופן מלא. מה שמנחה אותי זה לנסות להוריד את התחלואה ללא סגר ואני מרגיש ששותפים לזה גם שרי הממשלה. יכול להיות שבסוף לא תהיה ברירה, אבל אני אישיר מבט לאזרחי ישראל ואגיד להם – עשיתי הכול, בלי פוליטיקה, ולא הצלחנו".

כשנשאל על מתווה פתיחת שנת הלימודים ענה, "התכנון הוא ששנת הלימודים תיפתח כסדרה אבל צריך להסתכל על התחלואה. צריך לשים לב להבדלי הגילים – יש מומחים שממליצים להתייחס שונה לחטיבה הנמוכה והעליונה. בגילים המבוגרים יותר נשקול לחזור אחרי החגים. ההחלטה תתקבל בימים הקרובים, צריך ודאות להורים אבל צריך לעשות זאת עם הרבה אחריות".

פרופ' גמזו מתח ביקורת על החתונה בחסידות בעלז שנערכה בירושלים בהשתתפות אלפי חסידים. "החתונה הזאת הייתה לא לעניין, היא גרמה נזק ונזק תודעתי לציבור. מראש צריך למנוע את ההתקהלות. אם לא נעשה את זה התחלואה תמשיך לעלות".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו