לעשות כסף מאבנים?
לעשות כסף מאבנים? צילום: iStock

רוב האנשים צריכים לעבוד עשרות שנים על מנת להפוך למיליונרים, אך יש כאלו שזה קרה להם פשוט בטעות, גם אם לא נראה שזה הפריע להם יותר מדי. ריכזנו עבורכם כמה סיפורים על אנשים שהתעשרו כמעט בלי לשים לב, ועם רעיונות מקוריים במיוחד.

הילד שרק רצה להיות ביוטיוב

ריאן קאג'י היה ילד שאהב מאוד לראות סרטוני יוטיוב, כמו הרבה ילדים בגילו. אבל לאחר מספר חודשים של צפייה באחרים, ריאן בן ה-3 שאל את אימו "איך זה שאני לא ביוטיוב כמו כל שאר הילדים?" ופתח בעזרתה חשבון יוטיוב.

ריאן היה בסך הכל בן שלוש, אבל הסרטונים בהם הוא פותח את הצעצועים החדשים שקיבל הפכו לפופולאריים יותר ויותר. ככל שהערוץ גדל, אימו של ריאן נכנסה יותר למקצוע עד שלבסוף היא אפילו התפטרה מעבודתה כמורה כדי להקדיש את כל זמנה לקידום ערוץ היוטיוב. כיום, חמש שנים לאחר מכן, הערוץ של ריאן נצפה על ידי מיליוני ילדים מרחבי העולם והוא הפך ליוטיובר המרוויח ביותר בעולם עם רווח של למעלה מ26 מיליון דולר בשנה. ואם חשבתם מה ריאן עושה בתקופת הקורונה- הוא לא עוצר לרגע ומפרסם מוצרים חדשים שמתאימים למשחקים ביתיים.

שלט חוצות אנושי

ג'ייסון סדלר לא אהב לעבוד קשה, וכמו הרבה אחרים חיפש "לעשות קצת כסף מהצד בלי לעבוד באמת" כמו שהוא מתאר. הוא החליט שאם אפשר לשים פרסומות באתרים או בשלטי חוצות- גם הוא יכול להפוך לשלט אנושי. הוא פנה לחברות והציע ללבוש את החולצות שלהם במהלך היום ולפרסם אותם.

בכל יום הוא לבש חולצה של חברה אחרת והעלה תמונות שלו עם החולצה לאתר ייעודי שהקים- "אני לובש את החולצה שלך" נקודה קום. בהתחלה הוא דרש רק דולר אחד עבור הפרסום באתר, אבל עם הזמן הוא העלה את המחיר עד שלבסוף הוא כבר ביקש אלפי דולרים עבור לבישת חולצה. כיום, ג'ייסון סגר את האתר ומקים מיזמים חדשים, אבל בינתיים כבר הספיק להפוך גם את שם המשפחה ללוח מודעות ומכר אותו במכירה פומבית עבור 50,000 דולר.

אבני מחמד

בניגוד לכל החברים שלו, לגארי דאהל מעולם לא הייתה חיית מחמד, והוא גם מעולם לא חשב לאמץ אחת. אבל אחרי מפגש חברתי בו כל החברים שלו התלוננו על הכלבים והחתולים שלהם, גארי צחק והסביר להם שחיית המחמד המושלמת היא בכלל- אבן. לדבריו, אבן היא חיית המחמד היחידה שלא צריך להאכיל או לטפל בה כל יום, ואפשר אפילו לקחת אותה לכל מקום בלי בעיה.

מרוצה מהרעיון שלו, הוא החליט למכור "אבני מחמד" שאותם הוא אסף מהגינה שלו. כל אבן נמכרה בקופסת קרטון מהודרת כאשר היא נחה על מרבד של קש ומעליה יש פתחי אוורור. למרבה ההפתעה, הבדיחה הפכה להצלחה מסחררת כאשר תוך שנה נמכרו מיליון אבני מחמד במחיר של כ4 דולר לכל אבן- וגארי הפך למיליונר.

רוצים עוד? כתבות חדשות כל יום בנוער ערוץ 7- המקום בשבילכם!