בעיטה ומכה עם מגב: פורסמו סרטוני האלימות מגן הילדים ברמלה

הותרו לפרסום הסרטונים מההתעללות הגננות בפעוטון ברמלה. ''תמונות שמזעזעות כל אדם נורמלי''.

ערוץ 7 , כ"ב באב תש"פ

בית משפט השלום בראשון לציון אישר לפרסם את סרטוני מצלמות האבטחה המתעדים ההתעללות שביצעו לכאורה בעלת גן הילדים ברמלה, בעלה ושבע סייעות שעבדו בו.

תשעה בני אדם נעצרו עד כה במסגרת הפרשה. במשטרה צפו במאות הסרטונים המתעדים את ההתעללות בגן מכל שמונה המצלמות, ואמרו כי יש כ-200 מקרי אלימות בתיעודים.

חן, אבא לילדה בגן ברמלה שעברה התעללות, אמר לכאן 11: ''אנחנו רוצים שכל העם יזדעזע, שיבינו מה עבר עליהם בגן. אנחנו דורשים מאסר עולם. אני עד המוות אחיה את הכאב הזה, ששלחתי את הילדה שלי לשם''.

השופטת בתיק, דיבון סגל, ציינה בבית המשפט כי "זהו תיק חריג, מדובר באלימות שיטתית בגילים הללו, ריבוי המקרים וריבוי המעורבים מלמדים על מסוכנות". בידי המשטרה ראיות לכך שבעלת הגן הייתה נוכחת ועדה לחלק ממקרי ההתעללות בפעוטות ואף תקפה בכמה מקרים בעצמה את הילדים.

בעקבות מקרי ההתעללות בגן, ראש הממשלה בנימין נתניהו אמר כי יתמוך בהצעת החוק של אופיר כץ להחמרת הענישה של מתעללים בילדים.

''התמונות של ההתעללות בפעוטות מזעזעות כל אדם נורמלי. לכן אני תומך בהצעת החוק של ח״כ אופיר כץ להחמיר בעונשים ולא לאפשר עבודות שירות, וגם לקדם את התקנת המצלמות לפיקוח. אלה דברים שאני אתייצב מאחריהם בכל הכוח. נשמור על הילדים שלנו", אמר נתניהו.

ח"כ יוסף ג'בארין הגיב: ''כמה רוע לב צריך בשביל להתעלל באופן שיטתי בפעוטות שעוד לא מלאו להם 3? הממשלה חייבת להודיע עוד היום על יישום חוק הפיקוח וחוק המצלמות עם פתיחת שנת הלימודים ולתקצב אותם. גם מערכת המשפט צריכה להפנים שהתופעה הפסולה הזו היא מכת מדינה ולנהוג בהתאם''.

עו"ד סוזי עוזסיני ארניה ועו"ד ערן זמיר ממשרדה המייצגים את מנהלת הגן ובעלה מסרו בתגובה: "כתב אישום יוגש ביום ראשון וחומר הראיות ימסר לנו לאחר הגשת כתב אישום. ואולם מהסרטונים שהופצו, מרשנו לא נצפו כמי שנקטו באלימות ולכן יש להבחין ביניהם לבין הסייעות שנצפות בסרטונים".