הדס מזרחי
הדס מזרחי צילום: חזקי ברוך

בתחילת השבוע התקיים דיון בערעור שהגישה התביעה הצבאית בבקשה להחמרת עונשו של המחבל שהורשע בביצוע הפיגוע בו נרצח נצ"מ ברוך מזרחי הי"ד, וכן בערעור שהגיש המחבל כנגד הכרעת הדין וגזר הדין.

במהלך הדיון תיארה אלמנתו של ברוך, הדס מזרחי, את חייהם לאחר הפיגוע. מזרחי ציינה כי ארבעה מתוך חמשת ילדיה נכחו בפיגוע: "זה פשוט חי איתם וילך איתנו עד הסוף".

האלמנה תיארה את הפיגוע, "האירוע היה נוראי, אני עד היום זוכרת את הצעקות, את כל הילדים שצעקו". לדבריה, הם חווים את השפעות הפיגוע עד היום: "אין לנו חיים, הכל הלך. היינו משפחה נורמטיבית".

בנוסף דיבר קרוב משפחה של ילד נוסף שנפצע בפיגוע. לדבריו, עונש מאסר עולם למחבל מהווה ענישה מתאימה. "מבחינתנו כל כדור שנורה בפיגוע זה מאסר עולם. שיקום של ילד שלא מסוגל לצאת מהבית, מפחד מהמסגד, זו פציעה נפשית וגם פיזית. כל כדור שנורה זה מאסר עולם".

הפיגוע התרחש לפני למעלה משש שנים, עת נסעה המשפחה בכביש 35 בדרך לקרית ארבע לחגוג את ליל הסדר. בתחילת השבוע נערך דיון בביהמ"ש הצבאי יהודה במחנה עופר בערעור שהגישה התביעה הצבאית בעניין החמרת עונשו של המחבל.

המחבל הורשע ונשפט למאסר עולם, וכעת ביקשו בתביעה להגדיל את תשלום הפיצויים אותם הוא נדרש לשלם למשפחה. במהלך הדיונים הגיש עו"ד חיים בלייכר מארגון חוננו, המייצג את האלמנה הדס מזרחי ומשפחתה כנפגעי עבירה, תחשיב נזק העומד על סך 10 מיליון ₪.

לקראת הדיון אמר עו"ד בלייכר כי "מדובר במחבל ששוחרר בעסקת שליט וקיבל הזדמנות שנייה לבצע את מזימותיו הרצחניות. מאחר והמדיניות הנהוגה היום שלא לגזור עונש מוות חרף הצורך הברור בכך, אנו דורשים למצער להחמיר בשאר רכיבי הענישה, כדוגמת פסיקת פיצויים גבוהים עבור נפגעי עבירה הרבה מעבר לפיצויים הנמוכים שנפסקו בבית משפט קמא".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו