ההתראה החדשה של הוויז
ההתראה החדשה של הוויז צילום מסך

אפליקציית הניווט Waze מציגה פיצ'ר חדש המספק התראות למשתמשים המתקרבים לפסי רכבת.

ההחלטה להוסיף התראות לפסי רכבת על גבי האפליקציה התקבלה בעקבות המלצות של הסנאט האמריקני ושל המנהל הלאומי לבטיחות בכבישים מהירים בארה"ב (NHTSA) לפלטפורמות של אפליקציות ניווט כדוגמת Waze.

התראה זאת תסייע למאמצים לצמצום מספר הנהגים המעורבים בתאונות ומקרי מוות בעת חציית פסי רכבת. מנהל הרכבות הפדרלי של ארה"ב סייע גם הוא לפיתוח המאפיין החדש, בעזרת תובנות שהגוף הפיק מבסיס הנתונים של מעברי פסי הרכבת בארה"ב.

בפיתוח המאפיין החדש תמכו חברות רכבת מובילות בארה"ב וארגונים נוספים ביניהם MTA, Amtrak, SEPTA, ,BrightlineOperation Lifesaver Canada, איגוד הרכבות של קנדה, החברה הלאומית לרכבות של קנדה, חברת הרכבות הלאומית של צרפת, הסוכנות הרגולטורית לתחבורת הרכבות במקסיקו (ARTF) ומזכירות התקשורת והתחבורה של מקסיקו.

ארגונים אלו סיפקו את הנתונים החיוניים להוספת מעברים של פסי רכבת למפות של האפליקציה בארה"ב, קנדה, מקסיקו וצרפת, ואומתו על ידי קהילת עורכי המפות של Waze הפועלים בהתנדבות.

קהילות עורכי המפות המקומיות של Waze לקחו יוזמה לעדכן מעברי רכבת במפות האפליקציה בישראל, בריטניה, איטליה, ברזיל, קולומביה, בלגיה, פולין, הונגריה, ארגנטינה, צ'ילה, אורוגוואי, אינדונזיה, מלזיה, הפיליפינים, ניו זילנד, הולנד ואירלנד.

הרכיב החדש יתריע אוטומטית לנהגים המשתמשים בגרסה האחרונה של Waze לאנדרואיד או iOS כאשר יתקרבו לחציית פסי רכבת. באפליקציה יופיע באנר רלוונטי שימליץ לנהגים לנהוג בזהירות.

"רכיב חציית פסי הרכבת הוא תוצאה של שיתוף פעולה חוצה תעשיות ומגזרים בקהילת Waze ומחוצה לה. זוהי דוגמה לעבודת צוות המסייעת לכל הנהגים למפות את כל הצמתים שיש בהם מפגש עם פסי רכבת," אמרה דני סימונס, מנהלת השותפויות במגזר הציבורי ב-Waze.

"הפיצ׳ר הזה ממחיש את המחויבות של Waze להמשך הפיתוח של האפליקציה ולהובלת השוק בהשקת מאפיינים המדגישים את ההתמקדות שלנו", הוסיפה.