תכשיטי התנ"ך
תכשיטי התנ"ך צילום: יחצ

קולקציית תכשיטי התנ"ך של חברת ™️TANAOR מבוססת על טכנולוגיית ננו חדשנית, שפותחה באוניברסיטת תל-אביב ומאפשרת את מזעור כל 24 ספרי התנ"ך - מבראשית דרך תהילים ועד דברי הימים – על שבב סיליקון זעיר.

הודות לטכנולוגיית הננו ניתן לאחסן כמות אדירה של מידע בחלל מיניאטורי. למעשה, ההשוואה בין יחידת ננו למטר כמוהה כהשוואה בין גודלו של זית לגודלו של כדור הארץ. או במילים אחרות, על מנת לקרוא את התנ"ך בשבב נדרש מיקרוסקופ מקצועי בהגדלה של פי 10,000.

תהליך יצירת התנ"ך בשבב מצריך 7 שלבים שונים הכוללים בין היתר חשיפה לקרינה אולטרה סגולה ומטאליזציה. בסופו של התהליך, מתקבלת "צלחת" העשויה מחומר סיליקון המכילה בתוכה אלפי יחידות של תנ"ך ממוזער, ואלו מופרדים לשבבים בודדים באמצעות מסור חיתוך ליהלומים.

על ידי יישום הטכנולוגיה החדשנית, תכשיטי ™️TANAOR יוצקים פרשנות עכשווית ומודרנית לשיטות חריטה עתיקות,אשר באמצעותן נכתבו כל אחת מ-1.2 מיליון האותיות בטקסטים הקדושים לעם היהודי. טכניקות ננו מהפכניות משמשות כיום לשינוי העולם הקיים, בין היתר על מנת ליצור חומרים חדשים, לזהות מחלות, לטפל במחסור המים העולמי ועוד.

קולקציית תכשיטי הננו-תנ"ך (Nano Bible) המרהיבה מבית Tanaor הינה שיתוף פעולה יוצא דופן בין אם לבת- אביבה ומגלי מולדבסקי- אשר חברו יחד כדי לקרב לבבות, לחגוג את כל מה שיפה ואל – זמני ביהדות: דרך ארץ, אהבת אדם וכבוד הדדי.

העניין של מגלי בתנ"ך, שהתחיל כמיזם עסקי לכל דבר של צעירה חילונית, הפך מהר מאוד למסע רוחני של אמא ובת. אביבה, עם ותק של עשרות שנים בתחום היהלומים, זיהתה מיד את עומק וגודל השליחות וחברה אליה. יחד, הן גילו שספר הספרים היהודי מוצף בתכשיטים ובזהב- מספר בראשית דרך תהילים ועד דברי הימים.

כל תכשיט מגיע עם תעודת אחריות ואותנטיות, החתומה הן על ידי אליהו שנון והן על ידי ד"ר יורי בוריסנקוב מאוניברסיטת תל-אביב, המאשרת כי השבב בתכשיט מכיל בתוכו את כל התנ"ך (929 פרקים).