מנהלת הגן ברמלה תשוחרר למעצר בית

בית המשפט הורה לשחרר את מנהלת הגן שבו על פי החשד התרחשה התעללות בפעוטות. משטרה ביקשה עיכוב ביצוע עד מחר על מנת לערער על ההחלטה.

ערוץ 7 , כ"ב באב תש"פ

בית משפט השלום בראשון לציון החליט לשחרר למעצר בית את ליטל ברסי, בעלת הפעוטון ברמלה שתשעה מאנשי צוותו חשודים בהתעללות.

המשטרה ביקשה לעכב ביממה את השחרור כדי להגיש ערעור על ההחלטה

ברסי נעצרה בתחילת החודש וכמה ימים אחריה נעצר גם בעלה משה בחשד לאלימות ולאי דיווח על הנעשה בגן. במשטרה חשדו כי בני הזוג מחקו את הצילומים ממצלמות האבטחה ושיבשו באופן מכוון את החקירה.

מוקדם יותר התיר בית משפט השלום בראשון לציון לפרסם את סרטוני מצלמות האבטחה המתעדים ההתעללות שביצעו לכאורה בעלת גן הילדים ברמלה, בעלה ושבע סייעות שעבדו בו.

במשטרה צפו במאות הסרטונים המתעדים את ההתעללות בגן מכל שמונה המצלמות, ואמרו כי יש כ-200 מקרי אלימות בתיעודים.

חן, אבא לילדה בגן ברמלה שעברה התעללות, אמר לכאן 11: ''אנחנו רוצים שכל העם יזדעזע, שיבינו מה עבר עליהם בגן. אנחנו דורשים מאסר עולם. אני עד המוות אחיה את הכאב הזה, ששלחתי את הילדה שלי לשם''.

השופטת בתיק, דיבון סגל, ציינה בבית המשפט כי "זהו תיק חריג, מדובר באלימות שיטתית בגילים הללו, ריבוי המקרים וריבוי המעורבים מלמדים על מסוכנות". בידי המשטרה ראיות לכך שבעלת הגן הייתה נוכחת ועדה לחלק ממקרי ההתעללות בפעוטות ואף תקפה בכמה מקרים בעצמה את הילדים.

השופטת תיארה את התקריות האלימות שאירעו בגן: "האלימות כללה הטחת הפעוטות על המזרונים, סטירות, מכות על חלקי הגוף השונים, השלכת אוכל על הריצפה, השלכת חפצים. כל אלה הפכו לנורמה מקובלת על ידי צוות הגן".