בצלאל סמוטריץ': "הרגשתי חובה להתנצל בפני ח"כ קושניר"

ח"כ סמוטריץ' הגיב להשתלחות של ח"כ יצחק כהן בחבר הכנסת מישראל ביתנו. "דברים מבזים ונמוכים".

חזקי ברוך , כ"ב באב תש"פ

יו"ר האיחוד הלאומי ח"כ בצלאל סמוטריץ', נשא דברים הערב (רביעי) בכנסת וביקש להתנצל בשם כל החברים במליאה בפני ח"כ אלכס קושניר על דברים שהטיח בו סגן השר יצחק כהן מש"ס.

כהן אמר במליאה, "קושניר חברי, אתה אשקלוני. אתה עדיין עולה חדש עם מבטא רוסי כבד ועם התרבות שחינכו אותך לאנטישמיות. תירגע, אתה בארץ ישראל, שירתת בצה"ל. אל תיתן נאומים אנטישמיים ותשתחרר מזה".

"אתה לא מתבייש? מאיזה חינוך באת? תפסיקו לתקוף חרדים. בזכותם אתם חיים בכלל", אמר כהן.

סמוטריץ' הגיב לדברים. "תראו חברים, אני לא מוכר כאן כאחד שמתבייש להגיד את עמדותיי, גם לא כאחד שמטשטש את ההבדלים האידיאולוגים בינינו בתוך החברה הישראלית. אבל אני לא יכול שלא לכאוב ולהתקומם כנגד הדברים המבזים והנמוכים שנאמרו היום על ידי סגן השר כהן".

"עולי ברית המועצות, כמו גם העולים מאתיופיה, מהמדינות האנגלוסקסיות, מדינות ערב ומאירופה הם התגשמות חזון הנביאים של תקומת עם ישראל בארצו וקיבוץ הגלויות. זה פשוט נס מרגש שמתרחש לנו מול העיניים. הדבר הטוב ביותר שקרה לנו כעם באלפי השנים האחרונות", הוסיף סמוטריץ'.

"לבוז למבטא של העולים, לציין את עובדת היותם עולים בטון מזלזל ומתנשא, ולהפנות עורף למסירות הנפש שלהם לשמור על יהדותם בארץ מוצאם זו בורות ורשעות", אמר.

לדבריו, הוא חש חובה להתנצל. "ישבתי היום בכנסת נבוך ומזועזע עד עמקי נשמתי. התביישתי והרגשתי חובה להתנצל בפני ח"כ קושנר. שלא נהיה חלילה בגדר אלה שלא מיחו ונראה שנח להם וניתפש כולנו בעוון הלבנת פנים ושנאת חינם. לכם אחיי העולים, מרוסיה או מאנגליה, ממרוקו או מתוניס, מארה"ב, אתיופיה, ואוסטרליה. תודה לכם על מסעכם הקשה, תמשיכו לדבר במבטא שלכם בכל מקום ולהתגאות בו, זה כמו מוזיקה עריבה לאוזניים שלנו. אוהבים אתכם ומעריכים".