טקס חילופי מפקדי חטיבת יהודה
טקס חילופי מפקדי חטיבת יהודה צילום: דובר צה"ל

סמוך למערת המכפלה נערך היום (רביעי) טקס חגיגי בו נכנס לתפקיד מפקד חטיבת "יהודה", אלוף-משנה אביחי זפרני.

הוא החליף בתפקידו את אלוף-משנה איתמר בן חיים, אשר כיהן בתפקיד זה בשנתיים האחרונות.

מפקד אוגדת יהודה ושומרון, תא"ל יניב אלאלוף אמר בטקס כי "החלפת פיקוד הינה אירוע משמעותי בחייה של יחידה צבאית, ודאי בחטיבה לוחמת ועוד יותר בחטיבת יהודה, אשר בעלת מורשת ומסורת ארוכה, עמוקה, כזו השזורה בחוזקה באופיינו, ברוחנו וביכולותינו הערכית והמבצעית בצה״ל. לחימה בטרור, הגנה על ההתיישבות, היערכות לימי חירום, הכשרת דור חדש של לוחמים ומפקדים, אימון ותעסוקות מבצעיות של גדודי המילואים, שיפור כשירות מערך ההגנה האזרחי ועוד נושאים רבים ומגוונים אשר הינם חלק מהעשייה היום יומית המורכבת שמבוצעת במרחב החטיבה מידי יום".

מפקד החטיבה היוצא, אל"מ איתמר בן חיים סיפר, "היום אני זוכה יחד עם רבים וטובים היושבים כאן, לסיים תקופת שירות בה זכינו להגן על העיר חברון והמרחב סביבה. עוד בתחילת שירותי הצבאי הגעתי לכאן כלוחם ונשביתי בקסמו של המקום".

"בתפקידים הבאים לאחר מכן, כבר הבנתי את חשיבות וייחודיות המקום ואת חשיבותה של חטיבת יהודה. בשנתיים האחרונות שמנו לנו כיעד להיות ראשונים בכל מקום ובכל משימה, קבענו אמות מידה לאופן ביצוע המשימות המבצעיות, פיתחנו שיטות ייחודיות לאיתור האויב במרחב וכתוצאה מכך השליטה בשטח נעשתה טובה יותר. שיפרנו את התשתיות המבצעיות והאזרחיות בעיר חברון ובגזרה כולה והפכנו את האזור למקום אשר מאפשר איכות חיים", הוסיף.

אל"מ אביחי זפרני סיפר כי הוא מקבל את הפיקוד על החטיבה בהתרגשות. "זכות הקיום של החטיבה המרחבית יהודה טמונה ביכולתה המקצועית להגן על המתיישבים ולספק להם איכות חיים במרחב החטיבה. נעשה זאת יחד, בשילוב זרועות עם מיטב יחידות צה״ל ומג״ב המשרתות בגזרה, מפקדת החטיבה, משטרת ישראל, השב״כ וגורמי הביטחון בישובים. יומם וליל, במקצועיות, בחתירה לניצחון, בלחימה ללא פשרות בטרור תוך שמירה על ערכי צה״ל וחוקי מדינת ישראל".

whatsapp
הצטרפו לקבוצת הוואטצאפ של ערוץ 7