רכב יד שניה
רכב יד שניהshutterstock

קניית רכב יד שנייה (או רכב משומש בכלל) היא האופציה הריאלית וההגיונית מנקודת מבטם של ישראלים רבים, במיוחד לאור המחירים הגבוהים של רכבים חדשים בישראל.

בעוד שוק רכבי יד שניה בארץ הוא עשיר ומפותח ביותר, בדרך כלל קיימת גם מידה מסוימת של סיכון בקניית רכב יד שנייה, שכן איננו יכולים לדעת בוודאות מה מצב הרכב ומה עבר עליו. בכל זאת, ישנן מספר דרכים להבטיח כי קניית רכב משומש תהיה מוצלחת, בטוחה יחסית ולכן משתלמת וכדאית.

קניית רכב יד שנייה מחברת ליסינג

אפשרות ראשונה אותה כדאי מאוד להכיר במידה ואתם מחפשים לקנות רכב משומש, היא קניית רכב יד שניה מליסינג. חברות הליסינג הפועלות בישראל מחזיקות כיום נתח משמעותי משוק הרכב, ומוכרות מדי שנה אינספור רכבים משומשים אמנם, אך יחסית צעירים מאוד, מטופלים ומתוחזקים היטב ובמחירים אטרקטיביים ביותר ביחס למחירי רכבים חדשים.

רבים נוטים להירתע מהאפשרות של קניית רכב יד משומש מליסינג, אך רתיעה זו מבוססת על חוסר היכרות מעמיק של התחום ועל שמועות שגויות בעליל – מכירת רכב יד שניה מליסינג היא של רכבים אשר בדרך כלל מטופלים ונמצאים במצב מצוין, במיוחד בהשוואה לרכב יד שנייה ממוצע.

זאת מכיוון שחברת הליסינג מוכרת אותם כבר לאחר שלוש שנים בלבד (וכך אתם מקבלים רכב חדש יחסית, במחיר אטרקטיבי ביותר עבור רכב בגיל כזה), ודואגת לתחזק את הרכבים ולטפל בהם כראוי לפני המכירה (כמו גם במהלך התקופה בה הם משמשים כרכבי ליסינג), כך שהם גם הרבה יותר שמורים ומתוחזקים מרכבים משומשים פרטיים "רגילים".

בהחלט אפשרות ששווה להכיר ולבחון לעומק!

קניית רכב יד שנייה בצורה מושכלת וזהירה


גם מי שמסיבה כלשהי בוחר שלא ללכת על האופציה של קניית רכב משומש מחברת ליסינג יכול למצוא רכב יד שנייה במצב טוב ולעשות עסקה משתלמת וכדאית, אם הוא עושה את תהליך החיפוש, הבדיקה והקנייה בצורה זהירה ומושכלת.

למה הכוונה? ובכן, בתור התחלה יש לבצע מחקר מעמיק, מה שניתן לעשות בקלות וביעילות רבה כיום באמצעות האינטרנט. השוואת מחירי רכבים משומשים עבור הסכום שאתם מעוניינים להציע, הדגמים המועדפים עליכם וכו', תסנן עבורכם אפשרויות רבות ותשאיר אתכם עם מספר אופציות להתמקד בהן, אותן תוכלו לבדוק לעומק.

במידה ואתם מוצאים רכב עם קילומטראז' נמוך יחסית (או לפחות סביר), אשר נראה כי טופל כהלכה ושל יצרנית הנחשבת לאמינה ואיכותית יחסית – ניתן להמשיך עימו בתהליך. בקשו להיפגש ולהביט ברכב, לנהוג בו מעט ולנסות לזהות דברים חריגים. במידה והכל נראה בסדר ואתם מעוניינים ברכב, ניתן להשקיע עוד כמה מאות שקלים ולקחת אותו לבדיקה לפני קנייה במוסך. לבסוף, אל תשכחו לערוך בדיקת שעבודים לרכב בסניף הדואר לפני שאתם מבצעים את העברת הבעלות.

אם תקפידו על כל זה, סביר להניח שתוכלו למצוא עסקה משתלמת עבורכם. בכל מקרה, שווה לבדוק את האופציה של הליסינג לפני כן...

למגוון מכוניות למכירה בתנאים משתלמים גלשו לאתר גלי ליסינג

https://www.galileasing.co.il/