הרב יוסף גרליצקי:
מה קיבלנו מהסכמי השלום? רקטות ופצמ"רים

הרב יוסף גרליצקי, מייסד ויו"ר רבני פיקוח נפש המונה מאות רבנים, מספר לערוץ 7 על הארגון הזכור לנו עוד מימי עקירת גוש קטיף.

עוזי ברוך - ערוץ 7 , כ"ד באב תש"פ

הרב יוסף גרליצקי, מייסד ויו"ר ארגון רבני פיקוח נפש, שוחח עם ערוץ 7 על מסקנותיו כיום, קרוב ל-30 שנה לאחר שייסד את הארגון וניסה למנוע את הסכמי אוסלו ותכנית ההתנתקות.

"אנחנו ייסדנו את הארגון עוד לפני ההסכמים האומללים של אוסלו", הוא אמר. "אנחנו ארגון רבני שיש בו 400 רבני ישראל. ממועצת הרבנות הראשית, ממועצת גדולי התורה, רבנים ראשיים. כל גדולי ישראל חתמו על פסק הלכה שאסור למסור שטח מישראל, כי מזה לא יצא שלום אלא רק צרות".

לדבריו, "מה קיבלנו מהסכמי השלום? רקטות ופצמ"רים שמכסים את רוב העם היושב בציון. מה עוד צריך לקרות כדי שנדע ונבין שאנחנו בדרך הלא נכונה?".

את פסק ההלכה שאסור למסור שטחים מארץ ישראל הוא רואה כפסק נדיר שהצליח לאחד את כל גדולי ישראל. "כולם ממש", ציין. "ליטאים, ספרדים, אשכנזים, כל גדולי ישראל חתמו כי זאת התורה. אני לא יודע אם אי פעם הייתה איזו הלכה ש-400 רבני ישראל, מכל החוגים, הסכימו לחתום על פסק הלכה אחד".

הוא הוסיף, "הרב עובדיה יוסף זצ"ל בהתחלה אמר שצריכים למען השלום לעשות הכל. אחר כך באנו אליו והראינו לו מה קורה, ואז הוא כתב לי במכתב 'לא לשלום הזה ייחלנו, אני שלום וכי אדבר המה למלחמה' והוא בסוף ימיו התחרט לגמרי על העניין הזה".

"היום כולם רואים כמה התורה וההלכה צודקים במאה אחוז", אמר הרב גרליצקי. "דווקא היום זה הזמן, פעם אחת ולתמיד, להגיד טעינו ומתחילים הכל מחדש".

לחצו כאן כדי לסייע לפעילות של ארגון רבני פיקוח נפש