הרבנות תציין את הנימוק להסרת הכשרות דוברות הכנסת

במענה לשאילתה שהגישה ח"כ תהלה פרידמן, ביוזמה משותפת עם תנועת נאמני תורה ועבודה, סיפר השר לשירותי דת הרב יעקב אביטן על החזר שהוענק לעסקים שהיו סגורים בתקופת הקורונה ונעתר לבקשה לציין על הודעת הסרת הכשרות את הסיבה להסרה.

"הנחיתי להחזיר את תשלומי אגרות הכשרות בתקופה בה בתי העסק היו סגורים בשל המשבר. בית אוכל שנסגר ולא חזר לפעול - יושב לו החלק היחסי של האגרה וכן תשלומי המשגיחים. הרבנות הראשית בוחנת בימים אלה אפשרויות לשילוב אמצעים טכנולוגיים, בתקווה כי זה יביא להפחתת שעות ההשגחה הנדרשת בבית העסק ובהתאם להפחתה בתשלום האגרה", אמר השר אביטן.

במענה לשאלה נוספת של ח"כ פרידמן לגבי אופן הצגת הסרת תעודת ההכשר מבית העסק, הסכים השר לבקשת חברת הכנסת לציין את הנימוק והסיבה להסרת תעודת ההכשר בעת ההודעה על הסרת תעודת הכשרות.

בתנועת נאמני תורה ועבודה בירכו על דברי השר ומסרו כי "מדובר בצעד מתבקש שיכול להקל על עסקי המזון בתקופה הכלכלית המורכבת הזו, בה נאלצים לעתים העסקים לוותר על תעודת הכשרות לחלוטין. אנו מקווים שתופעת השיימינג לעסקים שבוחרים לעזוב את כשרות הרבנות תיפסק ושדברי השר יהפכו להנחיה ברורה לכלל נותני הכשרות והמועצות הדתיות. הדבר יחזק לבסוף את הכשרות בישראל״.

ח״כ תהלה פרידמן, אמרה, "אני מברכת את השר הרב יעקב אביטן על הנכונות שלו לסייע למסעדות ובתי אוכל באמצעות מתן הקלות בתחום הכשרות ובעיקר על היותו קשוב למצוקות העסקים בתקופה המורכבת הזו. שמחתי גם, אפילו מאד, שהשר קיבל את ההצעה להפסיק את השיימינג הנעשה לעסקים המסירים את התעודה. לאור העובדה שאצל חלקם הדבר נעשה מטעמים כלכליים בלבד."