בני ציפר
בני ציפר צילום: יוני קמפינסקי

העיתונאי בני ציפר, חבר קרוב של משפחת נתניהו, שוחח היום (חמישי) עם גדעון אוקו ב-103fm על הראיון בו אמרה רעיית ראש הממשלה כי היא אישה מוכה.

ציפר סיפר כי האזין לריאיון של ידידתו, שרה נתניהו ולדעתו, "היא אמרה את הדברים הנכונים והחדים וגם אמרתי לה את זה, חדים כתער, הכי מדויקים שיש. אמרתי לה שהיא הייתה מצוינת והיא אמרה לי תודה. זה הכול, אנחנו בקשר כזה קבוע. אף מילה שם לא מיותרת, כולל כל מה שעושים מזה עכשיו, חוכא ואטלולא, הכול נכון ולא רק נכון - אני עצמי מהיום שפגשתי אותה ב-2015 זה הרושם שהיה לי, וכשהיה לי טור ב'הארץ' כתבתי על זה. לא במובן שנותנים לה מכות על הראש עם מערוך, אלא על ידי התקשורת והשמאל, כן. נטפלים לאישה אחת, מוציאים עליה את כל התסכולים ואת כל הרוע שיש בעולם".

הוא ציין כי הייתה תקופה בה התקשורת עסקה בשאלה –'איפה רעיית ראש הממשלה', ותהה: "כאילו היא חייבת דיווח יומי מה היא עושה? אז אמרתי 'מה אתם רוצים? אני בקשר איתה יום יומי. מה אתם רוצים מהאישה הזאת? די כבר, זה היטפלות פשוט סדיסטית'. אגב, אני לא חושב שזה קשור לנשים אלא לאנושיות, לחוסר אנושיות. בכול מה שקשור לאישה הזאת יש חוסר אנושיות. הישראלי הנאור למד שצריך להיות 'פוליטיקלי קורקט' עם נשים, פוחדים להגיד כול מיני דברים לנשים אבל ברגע שזה מגיע אליה? את כל הדברים הרעים שאי אפשר להגיד לנשים אחרות, אומרים - כי זה כאילו מותר למטרה קדושה שקשורה לנתניהו".

אתה לא רואה בעיתיות בזה שהיא לא מגנה את המעשים של נתן אשל?

"תסביר לי מה הקשר שלה לדבר כזה? הקשר הוא עקיף".

הקשר שגם היום נתן אשל פעיל בבלפור.

"אבל מה הקשר ליחס? צריך לנהוג בכבוד עם בני אדם זה הכול. נתן אשל, אני לא עוקב אחרי מה קרה, אבל מה הקשר? זה כמו שתגיד שיש המון רציחות של נשים, אז בגלל שנתנו פעם עונש קל למישהו...

הוא אחד האנשים הכי קרובים לבנימין נתניהו.

"אבל מה הקשר לשרה נתניהו? אפשר לבוא בטענות לשרה נתניהו, להגיד שהיא לא בסדר וכו' אבל מה שאותי מזעזע זה אחרי שאישה, בן אדם, בא ומביע את המצוקה שלו האותנטית, במקום להאזין לזה ולהגיד אוקיי, יכול להיות שאת צודקת - אוטומטית להגיד שהיא צבועה? זה רק מראה על חוסר היושר והפוליטיזציה גם של הדבר הזה, מה זה שייך? יש המון מעשי עוול בעולם, אבל יש מקרה ספציפי אחד, צריך לטפל בו בצורה עניינית ולא אוטומטית לזרוק עליה את כל הבעיות של הטרדות מיניות שהיו בלשכת רה"מ, מה הקשר?"

אז למה אתמול היא לא גינתה את הדברים שיאיר נתניהו אמר על דנה ויס? שהוא רומז רמיזות מיניות, והיא לא מוכנה להתנצל ולהתייחס?

"זה לערבב שמחה בשמחה".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו