קברות המכבים הפכו לחניון הסעה לשב"חים

אזור קברות המכבים מתמלא בכל יום בכלי רכב גדולים שממתינים לשב"חים פלשתינים ומעבירים אותם לאתרי עבודה. מי עלול להסתנן איתם?

תגיות: שב"חים
שמעון כהן - ערוץ 7 , כ"ג באב תש"פ

קברות המכבים הפכו לחניון הסעה לשב"חים-ערוץ 7
בדרך להסעה
צילום: שבח ברגשטיין

שבח ברגשטיין מבקר כמעט מדי יום בקברות המכבים. בשבועות האחרונים הוא רואה כיצד הפך המקום לתחנת הסעה של שב"חים פלשתינים המסתננים מהכפר הסמוך. בראיון לערוץ 7 הוא מספר על שראה:

"הם חוצים את היערות. יש בקע או חור בגדר בכפר תל-מידייה שבנפת רמאללה. הם חוצים בשיירות בבוקר וגם בשעות הצהריים. ראיתי אותם איך שהם חוצים", הוא מספר.

בביקוריו תיעד במצלמתו את כלי הרכב הגדולים הממתינים כמעט באופן מסודר להגעתם של שב"חים רבים שמסתננים ומגיעים אליהם ומוסעים לאתרי העבודה השונים.

בהמשך הדברים מונה ברגשטיין את סכנותיה של התופעה שמעבר לכך שהיא אינה חוקית ויש למנוע אותה על מנת לשמור על החוק, היא מאפשרת חדירה של פלשתינים ללא בקרה, ובין העובדים המסתננים יכול בנקל להיכנס מחבל.

עוד הוא מזכיר כי האזור כולו, יער בן שמן, הוא אזור מטוייל מאוד ומפגש בין מטייל או מטיילים עם השב"חים יכול להיות מסוכן מאוד. "הם מסתובבים בדרך כלל בחבורות של שלישיות בשבילים, גם בלי קשר לחיפוש עבודה", הוא מעיר.

היום (חמישי) יצר ברגשטיין קשר עם מוקד המשטרה, ושם ענתה לו מוקדנית שטענה כי הדבר ידוע והיו במקום כוחות צבא ומשטרה גדולים. הוא עצמו קבע גם באזני המוקדנית וגם באזנינו כי מאחר והוא עצמו היה במקום בשעות הבוקר ידוע לו שלא היו בו כל כוחות שכאלה.

מדובר צה"ל נמסר כי "צה״ל רואה בחומרה מעבר לשטח ישראל באופן לא חוקי ופועל כנגדו בהתאם להערכת המצב בשטח ולסד״כ בגזרה".