צחי הנגבי: נרחיב את השירות הלאומי ונעצים את פעילותו

השר הנגבי הממונה על השירות הלאומי ביקר בבית איזי שפירא ברעננה, ב"אחוזת שרה" בבני ברק ובבית ״רחשי לב״ בתל השומר.

אורלי הררי - ערוץ 7 , כ"ד באב תש"פ

צחי הנגבי: נרחיב את השירות הלאומי ונעצים את פעילותו-ערוץ 7
תרומה מרשימה לחברה הישראלית
צילום: רשות השירות הלאומי אזרחי

שר ההתיישבות הנכנס, צחי הנגבי, ביקר במוקדי הפעילות השונים של הרשות לשירות לאומי-אזרחי הנמצאת באחריותו.

הנגבי הגיע לבית איזי שפירא ברעננה יחד עם מנכ"ל הרשות לשירות לאומי-אזרחי ראובן פינסקי, ויחד עם קיבלו סקירה על הארגון שפועל לסייע לאנשים עם מוגבלות ומקדם שיוויון לבעלי מוגבלויות הזכאים לחיות חיים מלאים.

השר הנגבי והמנכ״ל פינסקי נועדו עם מנכ"ל האגודה להתנדבות ירון לוץ, מנכ"ל בית איזי שפירא עמיר לרנר וצוות ההנהלה, שסיפרו כי בנות השירות הן חלק בלתי נפרד מבית איזי שפירא.

בשיחה נטלו חלק בנות השירות שמתנדבות במקום, שהבהירו עד כמה ההתנדבות במקום חשובה להן.

המשך הסיור התקיים בבני ברק, ב״אחוזת שרה״ שמעניקה בית חלופי לנוער בסיכון. בסיור השתתפו מנהל ״אחוזת שרה״ יאיר סולומון, מנכ"ל עמותת ״בת עמי״ בני נכטיילר ויו"ר ״בת עמי״ מיכל וולדיגר.

הביקור נמשך בבית ״רחשי לב״ בתל השומר, בנוכחות מנכ"ל שיבא פרופ' איציק קרייס, מנכ"ל ״חברים״ ו״רחשי לב״ שימי גשייד, ופרופ' עמוס תורן - מנהל המערך ההמטו-אונקולוגי.

פרופ' קרייס שיבח את "רחשי לב" על הפעילות של בנות השירות הלאומי וציין שזהו נדבך נוסף וחשוב בתהליך הטיפול בילדים חולי סרטן, "לנו בשיבא זה ברור שהפן הנפשי הוא המשלים לפן הרפואי, אין הרבה מקומות שיכולים לתת גם את הנדבך של הטיפול במשפחה והשהות בקרבת הטיפול. ילד ומשפחתו שמגיעים לטיפול בשיבא זה לוקח הרבה זמן, זה מצריך מהמשפחה להיות קרוב לטיפולים ורחשי לב הם הבית שמשלים את החיבור בין שני הדברים - מה שמייחד את ארגון רחשי לב ועבודתם המסורה מחזקת את משימת העל של הצלת החיים שכולנו פה למענה מתוך שליחות".

פרופ' עמוס תורן הסביר לשר הנגבי כי אחוזי הגבוהים של ריפוי הילדים הם בזכות ריפוי רפואי מיטבי לצד פעילות חברתית תומכת ומחבקת של בנות השרות הלאומי.

בנוסף התקיימה פגישה מרגשת עם משפחה שבה הבת עוברת תהליך התמודדות עם מחלת הסרטן, ועם בנות שירות שמתנדבות ומסיימות היום את השירות שלהן. המתנדבות סיפרו על האתגר הגדול בליווי הילדים החולים ברגעים הכי קשים בחייהם, ימים של טיפולים מייסרים, נשירת השיער וגילוחו, כאשר הילדים מתפרקים ובוכים.

אילנית, בת שירות לאומי המתנדבת במקום, סיפרה על מקרה בו שאלה את אחת הילדות שהייתה כבר בהוספיס אם היא רוצה שתהיה איתה או לצאת, והילדה ציינה כי מעדיפה שתישאר איתה ותקל על כאבה. בהמשך נפגשו השר והמנכ״ל עם עמותת ״חברים״ ועם מנכ"לי העמותות המוכרות המפעילות 18 אלף מתנדבים ומתנדבות.

במסגרת הביקור הוצפה סוגיית המחסור בעובדים הסוציאליים עבור המתנדבים. היום עומד רק עובד סוציאלי אחד לרשות כ-750 מתנדבים.

שר ההתיישבות צחי הנגבי אמר ״הסיור הראשון שלי ברשות לשירות לאומי אזרחי היה מרגש. כמעט שני רבבות של צעירות וצעירים, מיטב הנוער, דתיים וחילוניים, יהודים ובני מיעוטים, שפטורים משירות צבאי, לא עושים לביתם אלא תורמים תרומה מרשימה לחברה הישראלית. נמשיך להעצים את השירות הלאומי אזרחי ולהרחיב את פיעולתו המבורכת״.

ראובן פינסקי, מנכ"ל הרשות לשירות לאומי-אזרחי: ''שמחנו להציג לשר היום את הפעילות הענפה של השירות הלאומי-אזרחי שמתקיימת כל השנה גם בתקופות משבר, כולל הנוכחי, המתנדבים שלנו המשיכו בפעילות גם בתקופת סגר, שמרו על הקשר עם העמותות ואלה שמקבלים את הסיוע ביומיום. השר שמע על הצרכים הלאומיים שבני ובנות השירות נותנים מענה להם במגוון התפקידים, והאוכלוסיות״.טוען....