אבו מאזן: הסכם ישראל ואיחוד האמירויות - "בגידה" בפלסטינים

ההנהגה הפלסטינית ברמאללה מכנה את כינון היחסים בין איחוד האמירויות לישראל "בגידה" במסגד אל-אקצה.

דלית הלוי - ערוץ 7 , כ"ד באב תש"פ

אבו מאזן: הסכם ישראל ואיחוד האמירויות - "בגידה" בפלסטינים-ערוץ 7
אבו מאזן
צילום: רויטרס

ההנהגה הפלסטינית ברמאללה מביעה את התנגדותה התקיפה להכרזה על כינון היחסים בין ישראל לאיחוד האמירויות בתמורה להקפאה זמנית של תוכנית הריבונות ביו"ש, ובעיקר נוכח נחישותה של ישראל ''לממש את הסיפוח'' בירושלים ו''לפגוע'' במקומות הקדושים ובראשם מסגד אל-אקצה.

בהודעה שפרסמה מתארת ההנהגה הפלסטינית את כינון היחסים כפגיעה ביוזמת השלום הערבית, בהחלטות ועדות הפסגה הערביות והאסלאמית ובלגיטימיות הבינלאומית כ"תוקפנות" נגד העם הפלסטיני וויתור על הזכויות הפלסטינית והמקומות הקדושים.

עוד מציינת ההנהגה הפלסטינית, כי המהלך המדיני של איחוד האמירויות הוא בגדר "בגידה" בירושלים, במסגד אל-אקצה ובבעיה הפלסטינית והכרה בירושלים כבירת ישראל.

ההנהגה הפלסטינית קוראת לאיחוד האמירויות לחזור בה מהחלטתה לכונן יחסים עם ישראל ומזהירה מדינות ערביות אחרות שלא להיכנע ללחצים האמריקניים להסכים לנורמליזציה עם ישראל על חשבון הזכויות הפלסטיניות.

"אין למדינת איחוד האמירויות או לכל גורם אחר זכות לדבר בשם העם הפלסטיני, ואיש אינו רשאי להתערב בנושא הפלסטיני או לקבל החלטות בשמו בנוגע לזכויותיו הלגיטימיות במולדתו", נאמר בהחלטת ההנהגה הפלסטינית.