שדולת ארץ ישראל בכנסת ה-23 יוצאת לדרך

השדולה תציג רשימת צעדים לחיזוק ההתיישבות, בהם החוק לביטול המנהל האזרחי והחוק לקידום הריבונות ולהקמת רשות לשימור שטחי C.

חזקי ברוך - ערוץ 7 , כ"ד באב תש"פ

שדולת ארץ ישראל. ארכיון
שדולת ארץ ישראל. ארכיון
חזקי עזרא

שדולת ארץ ישראל בכנסת תקיים ביום שני הקרוב את כנס היסוד שלה בכנסת ה-23, תחת הכותרת ''ארץ ישראל לא בהמתנה''.

השדולה בראשות ח"כ חיים כץ מהליכוד וח"כ בצלאל סמוטריץ' מ''ימינה'', החתימה עד היום 43 ח"כים על דף עקרונות שבראשו הדרישה להחלת ריבונות והתנגדות מוחלטת להקמת מדינה פלסטינית ולמסירת שטחים.

בין המצטרפים - ח"כים מהליכוד, ימינה, ישראל ביתנו, ש"ס, יהדות התורה וכחול לבן. כמה מחברי הממשלה נרשמו כ"שרים תומכי שדולה" וצפויים להגיע אף הם לכנס היסוד ביום שני שייערך בנוכחות יו"ר הכנסת יריב לוין ויו"ר מועצת יש"ע דוד אלחיאני.

השדולה תציג בכינוס רשימת צעדים לחיזוק ההתיישבות ולקידום הריבונות והמשילות, בהם החוק לביטול המנהל האזרחי והחוק לקידום הריבונות ולהקמת רשות לשימור שטחי C.

בכנס עצמו יחתמו הח"כים גם על חוק מרקם חיים - החוק שיקדם את הסדרת כלל ישובי ההתיישבות הצעירה (המאחזים) ביו"ש.

במקביל תדרוש השדולה את חידוש תנופת הבניה והפיתוח ביו"ש ובירושלים, בדגש על הישובים שהוגדרו בתכנית טראמפ כ"מובלעות", ותיערך לפרויקט רחב-היקף של השוואת החקיקה ביו"ש בכל תחומי החקיקה שהכנסת תקדם.

ח"כ חיים כץ אמר כי ״לצד האתגרים הכלכליים והביטחוניים הרבים שניצבים לפתחנו, אסור לנו לזנוח את העקרונות של הרחבת ההתיישבות היהודית והחלת הריבונות הישראלית על כל חלקי ארץ אבותינו. נפעל למימוש החזון הלאומי, מתוך מטרה להביא לשינויים מיידים בשטח".

ח״כ בצלאל סמוטריץ׳ אמר כי ''לפני ארבע שנים שמנו בשדולת ארץ ישראל את חוקי הריבונות על שולחן הכנסת. הובלנו את השיח הזה עד שהוא הפך לנושא מרכזי במערכות הבחירות האחרונות. שדולת ארץ ישראל תמשיך להוביל סדר יום לאומי של החלת ריבונות ופיתוח ההתיישבות בכל מרחבי ארץ ישראל. אני מודה לשותפי ח"כ חיים כץ על ההירתמות ומאמין שיחד נמשוך את ממשלת ישראל לעשייה לאומית וציונית''.