שגריר ישראל לאו"ם גלעד ארדן: החלטת מועצת הביטחון - חרפה

"המועצה נכשלה בתפקידה להגן על השלום והביטחון והחלטתה תוביל לערעור היציבות במזרח התיכון ובעולם כולו", תקף השגריר ארדן.

ערוץ 7 , כ"ה באב תש"פ

מועצת הביטחון של האו"ם דחתה היום (שבת) את ההצעה להאריך את אמברגו הנשק שהוטל על איראן ב-2007, שתוקפו צפוי לפוג באוקטובר.

בהצבעה, מתוך 15 חברות במועצת הביטחון, רק ארצות הברית והרפובליקה הדומיניקנית תמכו בהארכת האמברגו. סין ורוסיה התנגדו להצעה ואילו שאר חברות המועצה, בהן המעצמות האירופיות השותפות להסכם הגרעין עם איראן - בריטניה, צרפת וגרמניה - נמנעו.

שר החוץ האמריקני, מייק פומפאו, תקף את ההחלטה. "מועצת הביטחון דחתה החלטה הגיונית להאריך איסור בן 13 שנים על איראן לרכישת נשק", צייץ בטוויטר. "היא סללה את הדרך למדינה שהיא נותנת החסות הראשית לטרור, לקנות ולרכוש נשק ללא הגבלות מצד האו"ם, לראשונה מזה יותר מעשור". פומפאו הבטיח כי "נמשיך לפעול לתיקון הטעות הזאת".

ראש הממשלה בנימין נתניהו אומר כי ההחלטה של מועצת הביטחון של האו"ם היא שערורייתית, כלשונו.

"התוקפנות והטרור האיראני מאיימים על שלום האזור ועל העולם כולו. במקום להתנגד למכירת נשק, מועצת הביטחון מעודדת זאת. נמשיך לפעול בשיתוף פעולה הדוק עם ארה״ב ומדינות באזור כדי לבלום את התוקפנות האיראנית. מדינת ישראל תמשיך לפעול במלוא העוצמה נגד כל מי שמבקש לערער את ביטחונה", אמר נתניהו.

שגריר ישראל לאו"ם, גלעד ארדן, תקף את ההחלטה "התנגדות המועצה להארכת אמברגו הנשק על איראן היא חרפה. במקום לאפשר למשטר הטרור הרצחני בטהרן להצטייד בנשק קטלני, מועצת הביטחון הייתה צריכה להטיל עליה סנקציות משתקות. המועצה נכשלה בתפקידה להגן על השלום והביטחון והחלטתה תוביל לערעור היציבות במזרח התיכון ובעולם כולו".