ההסכם עם ישראל פוצץ מגעים לסולחה בין הפלסטינים לאמירויות

"גם אם בכירים באבו דאבי ירימו אלינו טלפון עכשיו, אף אחד ברמאללה כבר לא יענה להם", אמר בכיר פלסטיני.

ערוץ 7 , כ"ה באב תש"פ

ההסכם עם ישראל פוצץ מגעים לסולחה בין הפלסטינים לאמירויות-ערוץ 7
הפגנות ביו"ש
Reuters

ההסכם בין ישראל לאיחוד האמירויות פוצץ מגעים לסולחה בין הרשות הפלסטינית לבין איחוד האמירויות לאחר תקופה ארוכה שבה שורר נתק בין השתיים.

מקורות פלסטינים מסרו לכאן חדשות כי המגעים לסולחה בין הצדדים התנהלו לאורך החודשיים האחרונים בתיווך גורמים בינלאומיים ואף הגיעו לשלב מתקדם, במטרה לסיים את הנתק הממושך, להפגיש בין אבו מאזן לשליט בפועל של האמירויות מוחמד בן זאיד ולהביא לחידוש היחסים בין רמאללה לאבו דאבי.

ואולם, לדברי מקורות פלסטינים, ההסכם עם ישראל סתם את הגולל על מאמצי הסולחה. "גם אם בכירים באבו דאבי ירימו אלינו טלפון עכשיו, אף אחד ברמאללה כבר לא יענה להם", אמר בכיר פלסטיני.

סלע המחלוקת המרכזי בין הרשות הפלסטינית לאיחוד האמירויות נעוץ בעובדה שאבו דאבי מארחת זה קרוב לעשור את יריבו הגולה של אבו מאזן, מחמד דחלאן, לשעבר בכיר בפת"ח שגורש מרמאללה. דחלאן נחשב מקורב מאוד לשליט בפועל של הנסיכות המפרצית, מוחמד בן זאיד.

גורמים המקורבים לדחלאן אישרו בשיחה עם כאן חדשות כי אכן היו מגעים לסולחה בין רמאללה לאבו דאבי, וגם דחלאן היה אמור להינות מפירותיה. לטענת אותם גורמים, הרשות הייתה אמורה בשלב מתקדם יותר לאחר מימוש הסולחה עם אבו דאבי, לסגור את התיקים נגד דחלאן ברמאללה, הגם שלא דובר על חזרתו לרמאללה בשלב ראשון.