ג'ארד קושנר: הצלחנו למנוע את החלת הריבונות
ג'ארד קושנר: הצלחנו למנוע את החלת הריבונות צילום: הבית הלבן

ג'ארד קושנר, חתנו ויועצו הקרוב של נשיא ארה"ב דונלד טראמפ, ממשיך להצביע על פתיחת מסגד אל אקצה בהר הבית לאזרחי איחוד האמירויות, כהישג הגדול ביותר של ההסכם עם ישראל.

"ההסכם מהווה פריצת דרך עבור מוסלמים שרוצים לבוא להתפלל במסגד אל אקצה בירושלים, האתר הקדוש השלישי ביותר לאסלאם. טיסות ישירות בין שתי המדינות יאפשרו עלייה לרגל לאל-אקצה - ניצחון לפלורליזם דתי ודחיית הנרטיב השקרי, המשמש קיצונים לחיזוק שורותיהם, שהמסגד תחת התקפה", טען קושנר בראיון שמתפרסם היום (ראשון) בעיתון 'וושינגטון פוסט'.

לדבריו, "עם כניסתו של הנשיא טראמפ לתפקיד, המזרח התיכון היה במצב של סערה קשה, רווי סכנה ואלימות. טרוריסטים של דאע"ש שלטו באזור עיראק ובסוריה ותהליך השלום היה רחוק מתמיד".

"הנשיא טראמפ הכיר בכך שכדי למצות את הפוטנציאל לשלום, יש צורך באסטרטגיה. במזרח התיכון החדש, מדינות צריכות לחשב את מסלולן על סמך אינטרסים משותפים וערכים משותפים, ולא על פי שנאה ויריבויות ישנות. הנשיא גם הכיר בכך שבניית עתיד זה תדרוש שינוי במדיניות ארה"ב, שזמן רב מדי קיבלה את האיבה ההיסטורית בין עמים ואף טיפחה אותה".

את מאמרו מסכם קושנר במלים, "על תושבי המזרח התיכון להחליט איזה עתיד הם רוצים לילדיהם. ארצות הברית לא יכולה ולא צריכה לבחור עבורן. ההתקדמות המופלאה במהלך השנים האחרונות היא עדות ברורה לכך שהמזרח התיכון סוף סוף בדרך לעתיד מזהיר מאוד. היום, יותר מתמיד, יכולים כל הצדדים לסמוך על התמיכה של ארצות הברית בכל שלב בדרך לשלום".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו