ראאד סאלח נכנס לכלא

מנהיג הפלג הצפוני של התנועה האיסלאמית ירצה עונש של 28 חודשי מאסר לאחר שהורשע בהסתה לטרור. כ-200 פעילים ותומכים הגיעו ללוותו.

ערוץ 7 , כ"ו באב תש"פ

ראאד סאלח
ראאד סאלח
צילום: באסל עווידת, פלאש 90

שייח' ראאד סאלח מחג'נה, מנהיג הפלג הצפוני של התונעה האיסלאמית, התייצב הבוקר (ראשון) בבית המעצר קישון, וייכנס היום לכלא.

יחד עם סאלח הגיעו למקום כ-200 תומכים ופעילים שבאו להביע את תמיכתם בו על רקע מה שהגדירו כ"רדיפה פוליטית", המתנהלת נגדו.

סאלח ירצה עונש של 28 חודשי מאסר בפועל לאחר שבחודש שעבר דחה בית המשפט המחוזי בחיפה את הערעור שהגיש על פסק הדין של בית משפט השלום בעיר, שגזר עליו בפברואר האחרון 28 חודשי מאסר בגין הסתה לטרור.

הרכב השופטים, שכלל את נשיא בית המשפט המחוזי, השופט ד"ר רון שפירא, השופטת בטינה טאובר והשופטת תמר נאות פרי, הורו על תחילת ריצוי עונש המאסר שלו ב-16 לאוגוסט. "העונש שנגזר על המערער הולם את מכלול הנסיבות ואין עילה להתערב בו", כתבו בנימוק החלטתם.

"אין מדובר במקרה זה בכל הגבלה של חופש ביטוי אלא במניעת ואיסור הסתה ותמיכה בארגון טרור", המשיכו השופטים. "זכותו של הנאשם, כמו כל אחד אחר, לבקר את הממשלה ואת העומד בראשה. ואולם אין לו כאדם, ובמיוחד כמנהיג בקהילתו, את הזכות להסית ולתמוך בפעולות טרור המנוגדות לחוק".

עוד הוסיפו כי "המנהיג מודע לכך שהציבור הנושא אליו עיניו לומד מאמירותיו, כמו גם משתיקתו, על תמיכתו במעשה נפשע. ומכאן אחירותו, בין אם אמר במפורש דברי תמיכה ובין אם שתק, העלים עין ותמך במעשה מעצם ההימנעות מגינויו".

השייח' ראאד סלאח הורשע בחודש פברואר בשש עבירות הנוגעות לארגון טרור, על בסיס תקנות ההגנה לשעת חירום משנת 1945.