השגריר דנון מסכם: "האו"ם מקום עוין לישראל"

שגריר ישראל באו"ם היוצא דני דנון מספר לערוץ 7 על חמש שנות שירות: "ראינו עליות, מורדות, משברים, אבל מרגיש סיפוק שהצלחתי לשנות".

יוני קמפינסקי - ערוץ 7 , כ"ו באב תש"פ

דני דנון, שגריר ישראל באו"ם היוצא, מסכם בשיחה עם ערוץ 7 חמש שנות שירות למען מדינת ישראל וקובע: "האו"ם מקום עוין לישראל".

תחילה השווה דנון בין חווית הקורונה בישראל לעומת החוויה בניו יורק. "הקורונה נראית הרבה יותר טוב פה בישראל מאשר בניו יורק", אמר לערוץ 7. "שם יש דיכאון, פה אנשים חיים את החיים שלהם".

דנון אמר כי הוא מרגיש סיפוק. "אני חוזר אחרי חמש שנים", אמר. "שירתתי עם 3 שגרירות אמריקאיות, ראינו עליות, מורדות, משברים, אבל מרגיש סיפוק שהצלחתי לשנות".

הוא הוסיף, "היום מעמדה של ישראל הוא הרבה יותר טוב מאשר לפני חמש שנים. יש לנו קשרים דיפלומטיים עם למעלה מ-160 מדינות. אני הייתי מעורב בהעברה של 2 שגרירויות, השגרירות האמריקאית ושגרירות גואטמלה. עסקתי בזה באופן אישי ולכן אני מגיע עם גאווה גדולה ועם הרבה מאוד קשרים ונסיון למשימות הבאות".

לדברי דנון, חשוב למדינת ישראל להיות חברה באו"ם. "האו"ם מקום עוין לישראל", קבע. "אבל עדיין אנחנו רוצים אותו פועל. צריך לעשות שינוי באו"ם. קח לדוגמה את הנושא של כח יוניפי"ל שנמצא בגבול לבנון. הוא לא יעיל, הוא לא פעיל. האם אנחנו רוצים לשלוח אותו הביתה? לגמרי לא. אנחנו רוצים שהוא יהיה שם, אבל יעשה את מה שמוטל עליו".

"באו"ם אני הבנתי שאתה יכול לקחת את הכח שנגדך ולהשתמש בו לטובתך", אמר. "בכל פעם שתקפו אותנו באו"ם אני הפכתי את זה לדבר שחיזק את ישראל".