גם לתושבי שדרות יש זכויות אדם

הגיע הזמן לחזור ללחימה אקטיבית בטרור, סיכול ממוקד, ירי תחת ירי, שינוי המשוואה והחזרת ההרתעה.

דב טרכטמן , כ"ו באב תש"פ

דב טרכטמן
דב טרכטמן
צילום: באדיבות המצולם

בליל מוצאי שבת התעוררה ישראל למצב הביטחוני המוכר בעוטף עזה. מה שנקרא "עוד חוזר הניגון": שתי רקטות קסאם שוגרו לישראל, ובית בשדרות נפגע מרסיסים. כרגיל, בנס, אין הרוגים או פצועים קשה.

אך בעוד לרוב תושבי הארץ זה מגיע כמעט כהפתעה, אנו תושבי הדרום היינו כבר דרוכים ומוכנים. כבר תקופה ממושכת שמעזה שוב מפריחים את בלוני הנפץ והתבערה, בקצב הולך וגובר. בשבת גם חזרה לפעול חוליית "התיזוז הלילי" של החמאס שמרעישה ומפוצצת מטענים בגדר הגבול כדי להדיר שינה מתושבי העוטף ולסכן את חיילי צה"ל.

ישראל לא רק ממשיכה שוב ושוב לדחות את הטיפול בבעיה, מסרי האיום הפכו לבדיחה משני צדי הגבול. ראש הממשלה ושר הביטחון מציגים משוואה של "אם ימשיכו, אז נגיב בעוצמה". גם תושבי שדרות וגם החמאס לא קונים את האיום הממוחזר כבר קרוב ל-3 שנים. וישראל כבר הוכיחה חוסר מחויבות ללחימה בטרור העזתי, קרוב ל-20 שנים שמתבצע ירי רקטי לשטחי ישראל, מנהרות נחפרות במטרה לפגע והטרור הופך ליצירתי ומופרע יותר. וישראל? מבליגה ומכילה. מכילה על חשבון החוסן של תושבי שדרות והעוטף.

אני קורא לראש הממשלה ולשר הביטחון - קחו אחריות. חמאס ממשיך כל הזמן בטרור, הוא רק מגביר את הלחץ ואיומי הסרק לא עובדים עליו. להפך, הם רק מחזקים אותו. הגיע הזמן לחזור ללחימה אקטיבית בטרור, סיכול ממוקד, ירי תחת ירי, שינוי המשוואה והחזרת ההרתעה.

ואל תספרו לנו שאי אפשר בגלל הקורונה, ביטחון שדרות היה בידיכם במשך שנים. תתחילו לעבוד.

דב טרכטמן, מנהל הדיגיטל של תנועת אם תרצו, תושב שדרות