רוכשים ביטוח רכב? תשימו לב למה שחשוב

בעוד חברות ביטוח רבות פועלות כיום בענף ומציעות פוליסות שונות, חשוב לסקור ולהבין מה בדיוק חשוב לקחת בחשבון בעת רכישת ביטוח רכב.

תוכן שיווקי , כ"ו באב תש"פ

רוכשים ביטוח רכב? תשימו לב למה שחשוב-ערוץ 7
ביטוח רכב
iStock

ביטוח רכב הוא אחד מסוגי פוליסות הביטוח הנפוצות והבסיסיות ביותר בחיי היומיום שלנו – כל בעל רכב מחויב על פי חוק ברכישת ביטוח חובה לרכב, ורובם המכריע של בעלי רכבים בוחרים לרכוש גם ביטוח רחב יותר מאשר ביטוח החובה בלבד, דוגמת ביטוח צד ג' ו/או מביטוח מקיף.

בעוד חברות ביטוח רבות פועלות כיום בענף ומציעות פוליסות ביטוח רכב שונות, חשוב לסקור ולהבין מה בדיוק חשוב לקחת בחשבון בעת רכישת ביטוח רכב ומהי הדרך הנכונה והמומלצת לעשות זאת

רכישת ביטוח רכב – למה חשוב לשים לב?

כאשר אנחנו מחפשים ביטוח רכב, חשוב לשים לב לכמה דברים בסיסיים אשר יכתיבו עבורנו את הפוליסה הספציפית שנקנה בסופו של דבר.

בתור התחלה, כדאי לשים לב לכך שמבחינה חוקית אנחנו מחויבים לרכישת ביטוח חובה ותו לא, ועלינו להחליט באיזה סוג פוליסה בדיוק אנחנו מעוניינים. ההמלצה הגורפת עבור כל בעל רכב באשר הוא, היא לרכוש לפחות ביטוח צד ג' בנוסף לביטוח החובה, שכן פגיעה ברכב ו/או רכוש של מישהו אחר עם הרכב שלנו, עלולה ליצור עבורנו חובות של אלפי ועשרות אלפי שקלים בקלות, אם לא מעבר לכך. ביטוח צד ג' מהווה רשת ביטחון בסיסית שהגיוני ומושכל לרכוש, על מנת שלא להציב עצמנו בסיכונים ממשיים מיותרים.

גם ביטוח מקיף הוא רצוי ומומלץ, לפחות עבור חלק מהרכבים, בעיקר אלו אשר השווי שלהם הוא עדיין גבוה ומשמעותי. במידה ואתם נוהגים על רכב ישן ששווה כמה אלפי שקלים בודדים בלחץ, כנראה שהגיוני יותר לוותר על הביטוח המקיף (למרות שעדיין מומלץ ביותר לא לוותר על ביטוח צד ג').

בנוסף לסוג הפוליסה עצמה, חשוב להבין מי בדיוק החברה המוכרת לכם את הפוליסה ומהם התנאים שהיא מציבה. ספציפית, כדאי לברר מהי הדרך בה אתם אמורים להפעיל את הביטוח במידת הצורך, ומה המדיניות בנוגע לחידוש הפוליסה – האם צפויות התייקרויות עתידיות? מה קורה במידה ואתם מפעילים את הביטוח ותובעים אותו – בכמה זה צפוי לייקר את חידוש הפוליסה והאם בכלל יסכימו לחדש עבורכם?

לעשות זאת נכון – השוואת מחירי ביטוח רכב

אחד הדברים הבסיסיים והחשובים ביותר שכדאי לקחת בחשבון ולעשות בנוגע לרכישת ביטוח רכב היא השוואת מחירים. כיום, ניתן לבצע השוואת מחירים במהירות ובקלות רבה, באמצעות האינטרנט כמובן.

השתמשו בכל הפרטים שלכם ובצעו השוואת מחירים מקיפה עבור ביטוח רכב – זה ייקח לכם כמה דקות בלבד ויגלה לכם במהרה מהן מגוון ההצעות העומדות בפניכם, איזו חברת ביטוח מציעה לכם את העסקה המשתלמת ביותר וכמה כסף אתם יכולים לחסוך.

עם זאת, חשוב מאוד לזכור כי המחיר הסופי אינו כל מה שחשוב – כשמבצעים השוואת מחירים קחו בחשבון את התנאים הכלולים בכל אחת מההצעות, היקף הביטוח, האפשרות לחדש אותו בהמשך והנאים לחידוש וכו'. רק באמצעות השוואה מושכלת ומעמיקה תוכלו להגיע באמת לפוליסה הטובה והמשתלמת ביותר עבורכם. למידע נוסף אודות השוואת ביטוח רכב היכנסו לכתבה .