אלון דוידי לערוץ 7:
"רק מבצע צבאי נרחב יביא שקט לאזור"

ראש עיריית שדרות אלון דוידי קורא לממשלה להפעיל את כל הכוח כדי להרתיע את חמאס, ויש לו גם מסר לתומכי ההתנתקות: זה הזמן לבקש סליחה

ניצן קידר - ערוץ 7 , כ"ו באב תש"פ

זירת הנפילה בשדרות
זירת הנפילה בשדרות
צילום: דוברות המשטרה

ראש עיריית שדרות אלון דוידי קורא לממשלת נתניהו-גנץ להבין שהפתרון היחיד להמשך הירי מעזה הוא אך ורק פעולה צבאית רחבת היקף ברצועה.

"אני מצפה שאותה מנהיגות שמורה על מבצעים נרחבים בסוריה, בלבנון ובכל הגזרה הצפונית שתממש את אותו ארסנל שיש לצה"ל גם באזור הדרום. אנחנו לא רואים את הארסנל הזה מתממש, לא רואים פעילויות משמעותיות", אמר דוידי לערוץ 7.

''אני גם קורא לראש הממשלה להקשיב וליישם את מה שאני אומר כבר הרבה זמן. רק מבצע נרחב כדוגמת 'חומת מגן' או 'צוק איתן' יביא שקט לטווח ארוך לאזור שלנו ולעיר שלנו''.

לדבריו, ''המצב הזה שאנחנו מאפשרים את הכניסה של החמאס למצב הרוח ולמצב השטח שלנו בשנתיים האחרונות הוא גרוע מאוד למדינת ישראל. כל השיח הזה על כן או לא להעביר כסף, השיח שמעלה את הטמפרטורה פה, כשצה"ל משתמש באותו ארסנל של פתרונות כמו תקיפות על מחסנים", הוא מוסיף.

לדברי דוידי, תג המחיר שנגבה מהחמאס אינו נכון. "זה לא הגיוני שמחבלים שסובבים את האזור שלנו מורים על פעולות שמטרתן לפגוע בתושבי שדרות ועוטף עזה והם לא משלמים מחיר. המצב שמתרחש, שמצד אחד אנחנו צריכים לגונן על ילדינו ולחפש ערב אחר ערב את הדרך לממ"ד כזה או אחר על מנת להציל את החיים שלנו ומצד שני המחבלים יודעים שיש להם חסינות, הם לא ייפגעו בגופם ולא ישלמו את המחיר המינימלי על מעשי הטרור שלהם – הוא לא טוב למדינת ישראל, לא טוב לתושבי העוטף וגם לא טוב לתושבי עזה. כולנו בני ערובה למנהיגות מטורפת, שממשיכה לשלם את מחיר, והמצב לא משתנה".

ראש עיריית שדרות מציין כי את התשובה שלו לטרור הוא נותן באופן המשמעותי ביותר. "אני לא שר ביטחון או ראש ממשלה, אלא ראש עיר ונותן את המענה האזרחי הטוב ביותר שהוא לבנות עוד שכונות ועוד בתים תוך בניית דור ההמשך של העיר שלנו ואלפים אכן מצטרפים אלינו. זו התשובה הכי חזקה כלפי המנהיגות המטורפת שיושבת בעזה".

אלון דוידי
צילום: Photo by Flash90

האוכלוסייה המקומית, לדבריו, כבר שבעה הבטחות שהמצב ישתנה. "אני לא רואה כעס אצל התושבים, כי הם התעייפו מלכעוס ושהשינוי יגיע. ביהדות אנחנו נוהגים לכעוס רק כדי להשיג מטרה בחינוך או בכל דבר חשוב אחר. אין כאן כבר כעס אלא חוסר אמון. אם כל מה שאנחנו עושים הוא להרגיע את חמאס, המסר שאנחנו מעבירים לכולם הוא שהחמאס שולט במצב והוא הריבון – וזה הזוי – כי מצד אחד רואים שהחמאס מוחלש ובמצוקה ומצד שני אנחנו כל פעם נותנים לו את התרופה שהוא זקוק לה".

לדוידי יש גם תובנה נוספת. "אני אומר את זה לכל תומכי ההתנתקות למיניהם: חודש אלול בפתח, הגיע הזמן לחזור בתשובה, להגיד בצורה פשוטה שההתנתקות גרמה נזק אדיר למדינת ישראל ולאזור שלנו והציבה אתגרים שונים ומשונים שלא היו".

"כשהיתה התיישבות פורחת בגוש קטיף ראינו את האזור פורח והם סייעו גם לנו להתפתח. עצוב לראות שאותם אנשים שהחליטו את אותן החלטות שגויות, עדיין מחזיקים בעמדה שזה הדבר הכי טוב שקרה למדינת ישראל. אני מציע להם לנצל את חודש אלול, הם אפילו לא צריכים להגיע לבית כנסת כי מתפללים עכשיו בחוץ. תבואו, תגיעו ותעשו תשובה על המעשים הרעים שעשיתם", הוא מסכם.