מצרים מנסה לייצר רגיעה בגבול עזה

המשלחת שתגיע לשיחות עם ראשי חמאס תעביר מסר כי ישראל מעוניינת להרגיע את השטח, אך אם הדבר לא יקרה צפויה תגובה קשה מאוד.

ערוץ 7 , כ"ז באב תש"פ

לוחמי צה"ל בגבול עזה
לוחמי צה"ל בגבול עזה
Photo by Yossi Zamir/Flash90

משלחת של בכירים במודיעין המצרי אמורה להגיע היום (שני) לרצועת עזה לדיון עם ראשי חמאס ברגיעה בגבול הדרומי עם ישראל, לאור ההתחממות בימים האחרונים.

המצרים יעבירו מסרים מישראל כי תהיה מוכנה לחדש את התשלומים מקטאר לרצועה בתמורה להחזרת השקט והפסקת טרור הבלונים והירי לעבר עוטף עזה.

לצד המסר המפוייס, יועבר דרך המצרים גם מסר ברור שאם לא תהיה רגיעה עוד השבוע, צה"ל יגיב באופן חריף במיוחד. עד כה הוחלט על סגר ימי מלא בחופי הרצועה, סגירת מעבר כרם שלום ובוצעו תקיפות אוויריות על תשתיות, אך בכירים במערכת הביטחון רומזים שרף התגובה עומד לעלות באופן משמעותי.

אתמול קרא ראש עיריית שדרות אלון דוידי קורא לממשלת נתניהו-גנץ להבין שהפתרון היחיד להמשך הירי מעזה הוא אך ורק פעולה צבאית רחבת היקף ברצועה.

"אני מצפה שאותה מנהיגות שמורה על מבצעים נרחבים בסוריה, בלבנון ובכל הגזרה הצפונית שתממש את אותו ארסנל שיש לצה"ל גם באזור הדרום. אנחנו לא רואים את הארסנל הזה מתממש, לא רואים פעילויות משמעותיות", אמר דוידי לערוץ 7.

''אני גם קורא לראש הממשלה להקשיב וליישם את מה שאני אומר כבר הרבה זמן. רק מבצע נרחב כדוגמת 'חומת מגן' או 'צוק איתן' יביא שקט לטווח ארוך לאזור שלנו ולעיר שלנו''.

לדבריו, ''המצב הזה שאנחנו מאפשרים את הכניסה של החמאס למצב הרוח ולמצב השטח שלנו בשנתיים האחרונות הוא גרוע מאוד למדינת ישראל. כל השיח הזה על כן או לא להעביר כסף, השיח שמעלה את הטמפרטורה פה, כשצה"ל משתמש באותו ארסנל של פתרונות כמו תקיפות על מחסנים", הוא מוסיף.

דוידי הוסיף כי תג המחיר שנגבה מהחמאס אינו נכון. "זה לא הגיוני שמחבלים שסובבים את האזור שלנו מורים על פעולות שמטרתן לפגוע בתושבי שדרות ועוטף עזה והם לא משלמים מחיר. המצב שמתרחש, שמצד אחד אנחנו צריכים לגונן על ילדינו ולחפש ערב אחר ערב את הדרך לממ"ד כזה או אחר על מנת להציל את החיים שלנו ומצד שני המחבלים יודעים שיש להם חסינות, הם לא ייפגעו בגופם ולא ישלמו את המחיר המינימלי על מעשי הטרור שלהם – הוא לא טוב למדינת ישראל, לא טוב לתושבי העוטף וגם לא טוב לתושבי עזה. כולנו בני ערובה למנהיגות מטורפת, שממשיכה לשלם את מחיר, והמצב לא משתנה".