ההסכם עם האמירויות - ניצחון פלסטיני

רב הקהילה היהודית בבחריין טוען כי הפלסטינים, שזועקים נגד ההסכם בין ישראל ואיחוד האמירויות, הם המרוויחים הגדולים ביותר ממנו.

ערוץ 7 , כ"ז באב תש"פ

דובאי
דובאי
צילום: ISTOCK

רב הקהילה היהודית בבחריין, הרב מארק שנאייר, אומר בראיון בגלי צה"ל כי ההסכם בין ישראל לאיחוד האמירויות הוא ניצחון לפלסטינים.

"איחוד האמירויות החזירו לשולחן את פתרון שתי המדינות, והורידו מסדר היום את הסיפוח".

עוד אמר הרב שנאייר כי לדעתו בקרוב מאוד יהיו מדינות נוספות שיחתמו על הסכם עם ישראל. "מאמין שהמדינה הבאה תהיה בחריין. להסכם עם איחוד האמירויות תהיה השפעת 'דומינו' על מדינות המפרץ, ולפחות אחת תלך בעקבותיה עד סוף 2020".

דיפלומט בכיר באיחוד האמירויות אמר לעיתון "ישראל היום" כי "המטרה שלנו ושל צוות המו"מ הישראלי היא לסגור את כל קצוות הסכם הנורמליזציה באופן מהיר וממצה. ההערכה היא שכבר במהלך אוקטובר נוכל להציג הסכם מלא שהמנהיגים יחתמו עליו".

הוא הדגיש כי היחסים בין המדינות יבשילו לכדי יחסים דיפלומטיים מלאים, שכוללים הקמת שגרירויות והחלפת שגרירים, בתוך כמה חודשים לאחר החתימה.

הבוקר (שני) פורסם כי הנציגות הישראלית באבו דאבי צפויה להתרחב בזמן הקרוב ועוד לפני החתימה על ההסכם בין ישראל לאיחוד האמירויות.

על פי הדיווח, במשרד החוץ כבר החלו להיערך לשליחת עובדים נוספים לנציגות וכן נבחנים מבנים שיכולים לשמש את השגרירות העתידית.