טראמפ שוקל למנות את ניקי היילי לסגניתו?

שגריר ישראל באו"ם עד לאחרונה, דני דנון, מספר על השמועות בוושינגטון בנוגע לאפשרות החלפת סגן הנשיא פנס בשגרירה לשעבר באו"ם.

ערוץ 7 , כ"ז באב תש"פ

טראמפ שוקל למנות את ניקי היילי לסגניתו?-ערוץ 7
טראמפ עם השגרירה לשעבר היילי. ארכיון
REUTERS

שגריר ישראל באו"ם עד לאחרונה, השר לשעבר דני דנון, מטיל את מלוא האחריות על דחיית החלת הריבונות על ראש הממשלה נתניהו וממשלת ישראל.

בראיון לערוץ כנסת אמר הבוקר (שני) דנון, "אני מכיר היטב את הממשל בארה"ב, בסופו של יום החלטה כזאת היא החלטה שמתקבלת בירושלים בלבד".

לדבריו, "גם ההיסטוריה הוכיחה את זה, כשמנחם בגין החיל את הריבונות ברמת הגולן בארצות הברית ממש לא תמכו במהלך, להיפך".

"הנשיא רייגן זעם ואפילו גינה את ישראל בהמשך, אבל תראה היום איפה אנחנו נמצאים לגברי רמת הגולן", הזכיר דנון. "הנשיא טראמפ הכיר בריבונות ואנחנו כולנו מבינים את החשיבות של המהלך".

"צריך לומר את האמת, ראש הממשלה הביא השיג מדהים, הסכם שלום שלישי עם מדינה ערבית אחרי מצרים וירדן. אי אפשר לקחת את זה ממנו. אבל אי אפשר לקחת אחריות רק על הדבר הטוב ומצד שני להגיד בנושא הריבונות 'לא נתנו לנו'".

על הבחירות בארה"ב אמר דנון "יש שמועות שידידתנו השגרירה ניקי היילי אולי תיכנס לתפקיד של סגן הנשיא פנס. אני יודע שזה נשקל, אני לא יודע אם זה יקרה. גם סגן הנשיא פנס הוא ידיד טוב של ישראל והנשיא מעריך את פעילותו, אבל אני יודע שזה נשקל. אי אפשר לומר שהתוצאה ידועה".