ח"כ סמי אבו שחאדה
ח"כ סמי אבו שחאדה צילום: דוברות

תגובות חריפות ברשימה המשותפת לאירוע הבוקר (שני) במחסום קלנדיה במהלכו נורה ברגלו פלסטיני שלא נענה לנוהל מעצר חשוד, ובהמשך התברר כי הוא סובל מלקות בשמיעה ובדיבור.

ח"כ עאידה תומא-סלימאן מסרה בתגובה לאירוע, ‏"הירי על אדם עם מוגבלות חושף שוב ההתנהלות הפושעת של כוחות הכיבוש נגד הפלסטינים. היד קלה על ההדק וחיי בני אדם לא נחשבים".

"הירי הזה מוכיח שאין שיקול דעת, היסוס או מחשבה שאולי האדם לא יכול להגן על עצמו. מקרים כאלה מבליטים את פשעי הכיבוש מפעם לפעם. אבל הפשעים מבוצעים יום יום שעה שעה", הוסיפה תומא-סלימאן.

ח״כ סמי אבו שחאדה צייץ בחשבנו בטוויטר: "הירי האכזרי בגבר בן 55 הסובל ממגבלות שמיעה במחסום קלנדיה אינו אירוע חריג".

לדבריו, "הכיבוש הישראלי הוא מכונת הרס משומנת היטב הבנויה על פגיעה יומיומית בזכויותיהם של הפלסטינים, כקולקטיב וכאינדבידואלים".

מדוברות מג"ב נמסר לאחר האירוע, "לפני זמן קצר הבחינו המאבטחים האזרחיים הפועלים במעבר קלנדיה בחשוד שהגיע לכיוון מעבר הרכבים, אזור האסור למעבר הולכי רגל. המאבטחים קראו לעברו מספר פעמים לעצור ומשזה לא קרה ביצעו לעברו נוהל מעצר חשוד במסגרתו בוצע לעברו ירי ממנו נפגע בפלג גופו התחתון באורח קל- בינוני".

עוד נמסר כי "החשוד בשנות ה- 60 לחייו פונה לבית החולים שערי צדק. מבדיקה ראשונית מדובר ככל הנראה באדם בעל לקות שמיעה ודיבור. כוחות מג"ב שהגיעו לזירה, איבטחו אותה וסייעו בפינוי הרפואי".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו