אליקים העצני
אליקים העצני פלאש 90

איש הימין וחבר הכנסת לשעבר מטעם "התחייה", אליקים העצני, שוחח הבוקר (שני) עם בני טיטלבוים בכאן מורשת על ההסכם עם איחוד האמירויות ועל הוויתורים הישראלים תמורת השלום.

העצני שהיה אחד מגדולי מבקרי "עסקת המאה" של הנשיא טראמפ אמר כי תחילה שמח כששמע כי במסגרת ההסכם עם איחוד האמירויות בוטלה העסקה וירדה מהשולחן, אך אז החל לשמוע את הדברים שיצאו מהבית הלבן.

בהמשך ציטט העצני את מה שאמר הנשיא טראמפ שאמר כי ישראל הסכימה להקפאה של ההתנחלויות וכי זהו הישג אדיר. העצני הזכיר גם את דברי חתנו של הנשיא, ג'ראד קושנר, שאמר כי נתניהו הסכים למדינה פלסטינית ואף חתם על מפות המסמנות את גבולותיה.

לדבריו עסוקים בתקשורת אך ורק בסיקור ההסכם עם איחוד הלאומי, "במקום אלון מורה, בורג' חליפה. כמה זה גבוה והכל מלא דובאי ודובאי ודובאי. זה מזכיר לי איך הרגשתי אחרי אוסלו, איך הרגשתי אחרי ששרון החליט על ההתנתקות".

"הרגשתי את מה שמתואר איך הקריבו ילדים למולך. לפני שהשליכו את הילד, התינוק, לתוך הלוע הלוהט של המפלצת, הייתה תזמורת וניגנו מוסיקה כדי שלא ישמעו את הצעקות ואת האימה, אני שומע את התזמורת של המולך", ציין העצני.

"הקורבן למולך הוא ההתיישבות היהודית, יהודה ושומרון, שאנחנו נאבקים עליהם כבר למעלה מחמישים שנה, ולפתע זה הופך למדינה פלסטינית", אמר העצני בהתרגשות גדולה.

המראיין בני טיטלבוים הסתייג מהדוגמה של המולך אך העצני נשאר דבק בעמדתו, "וודאי שלא כולם מסכימים. מתי יסכימו? יסכימו כמו שהיום כולם מסכימים שההתנתקות הייתה אסון מוסרי וחומרי ממשי, היום כולם מסכימים שאוסלו היה שגיאה, לדעת השמאל, ואסון לדעת הימין. עכשיו כולם שומעים את התזמורת של המולך אבל כולם יסכימו".

נתניהו: אפשר לעשות שלום בלי למסור שטחים לע"מ