חוק האוזר: יהדות התורה שוקלת מחדש

סיעת יהדות התורה תתכנס היום ותכריע האם לאפשר חופש הצבעה בהצעת החוק של ח"כ האוזר שתעלה היום לקריאה ראשונה או להביע תמיכה אקטיבית

מיכל לוי , כ"ז באב תש"פ

חוק האוזר: יהדות התורה שוקלת מחדש-ערוץ 7
אליהו חסיד
צילום: עדינה ולמן - דוברות הכנסת

על רקע המו"מ המקרטע בין הליכוד לכחול-לבן, סיעת יהדות התורה תתכנס היום (שני) ותכריע האם שוב לאפשר חופש הצבעה בהצעת החוק של ח"כ האוזר שתעלה היום לקריאה ראשונה או לחילופין להביע תמיכה אקטיבית כדי למנוע הידרדרות לבחירות.

בראיון לערוץ כנסת אמר ח"כ אליהו חסיד, "היום בסיעה תתקבל החלטה סופית בעניין ההצבעה על החוק של האוזר. בעיקרון ההחלטה ברורה. אנחנו נגד דחיית תקציב. מצד שני אנחנו נגד בחירות ואם אנחנו נהיה לשון מאזניים נשקול את הצבעתנו מחדש. בחירות זה דבר הכי רע למדינה במשבר של פעם במאה שנה".

בדבריו ציין חסיד כי מדינת ישראל צריכה תקציב עכשיו. "יהדות התורה נאמנה לבוחריה ולא תשתתף במשחקים פוליטיים בין גנץ לנתניהו שידחו את התקציב וישתקו את המדינה".

חסיד התייחס לנחיצות אישור התקציב. "אישור תקציב ויציבות כלכלית חשוב למדינה לא פחות מלחרדים. זה לא סוד שהישיבות והכוללים נפגעים אנושות מחוסר תקציב. אבל זה שטות לומר שהתקציב חשוב רק לחרדים. המדינה משותקת. המצב הכלכלי חמור. אזרחי ישראל, בוחרי הליכוד וכחול לבן זקוקים לתקציב מיידי לא פחות מהחרדים".

בליכוד ובכחול לבן ממשיכים בהידברות בניסיון לפתור את המשבר הקואליציוני, אך נכון להבוקר (שני) אין כל התקדמות בסוגיות העיקריות שנותרו במחלוקת.

שני הנושאים בהן לא הושגה עד כה הסכמה הם סוגיית מעורבות הליכוד במינוי פרקליט המדינה ובהמשך היועץ המשפטי לממשלה, וכן שאלת תוצאות התערבות של בג"ץ בהסכם הקואליציוני בין המפלגות.

על פי הדיווח של הכתבת הפרלמנטרית של חדשות 12, דפנה ליאל, בכחול לבן מתייחסים לדרישת הליכוד למעורבות במינוי "שומרי סף" כקו אדום.