תימן
תימן צילום: ISTOCK

נרמול היחסים בין ישראל לאיחוד האמירויות מקרין גם על יהודי העולם, במיוחד על קהילות יהודיות בארצות ערב המרגישים שיש להם תקווה, בין היתר גם על הקהילה היהודית בתימן.

על פי פרסומים בכלי תקשורת בתימן ומחוצה לה, כמאה יהודים שעדיין נותרו בתימן מבקשים לעבור לאבו דאבי ולחיות חיים יהודיים עצמאיים ובהשפעת הידוק היחסים עם ישראל.

בתקופה האחרונה מצב היהודים בתימן הולך ומחמיר לאחר שקבוצות קיצוניות וביניהם החות'ים השתלטו על אזורים במדינה ומצרים את צעדיה של הקהילה היהודית המידלדלת, על פי עדויות שונות עד כדי סכנת נפשות.

יצוין כי רק לפני שבועיים דווח כי השלטונות המקומיים באבו דאבי שבאיחוד האמירויות התירו לבני משפחה יהודית מתימן שביקשו לעזוב את המדינה להיכנס לתחום איחוד האמירויות ולקבל אזרחות של אבו דאבי.

בצעד חריג הורשו אף בני משפחה אחרים, שהצליחו לעזוב את תימן בשנים האחרונות וקבעו את מושבם בלונדון, לקבל גם כן אזרחות ולהגיע לאבו דאבי.

בני המשפחה סיפרו לכלי התקשורת באבו דאבי כי מבחינתם מדובר בנס. "הגשמנו חלום שהיה נראה בלתי אפשרי. אנו מודים לאיחוד האמירויות על התמיכה הגדולה בהסדרת החיבור המשפחתי הזה. זו דוגמה לגישה ההומניטרית של איחוד האמירויות, כמו גם לערכים האצילים של סובלנות וחיים משותפים".