הוועדה לקידום מעמד האישה בראשותו של ח"כ עודד פורר (ישראל ביתנו) מקיימת הבוקר (שני) דיון במיצגים המיניים הבוטים נגד רעיית ראש הממשלה שרה נתניהו במהלך ההפגנות מול בית ראש הממשלה.

לדברי ח"כ פורר, "אנחנו בתקופה לא פשוטה. מגיפת הקורונה פגעה גם כלכלית וגם חברתית. שיח ירוד ופוגעני הוא שיח מסוכן שמזהם את האוויר. עלינו להוקיע כל שימוש באלימות מינית ומילולית. השיח והמחלוקת חייבת להיות עניינית".

ח"כ קטי שטרית (ליכוד) תקפה את שתיקת הפעילות הפמיניסטיות, "ביזוי מיני של נשים הוא לא עניין של ימין או שמאל אף ח"כ או רעיית איש ציבור לא צריכה לספוג אלימות. אביזרים שהונפו בהפגנה לפני כשבועיים היה בהם שימוש מיני ופוגעני ואני מקווה שהמשטרה תחקור".

"למה ארגוני הנשים והארגונים הפמיניסטיים שותקים? למה יו"ר נעמת שותקת כשפוגעים ברעיית ראש הממשלה? למה חברות הכנסת מהשמאל שותקות?", תהתה שטרית, "זכויות נשים הן לא רק של השמאל. חופש הביטוי לא מאפשר לפגוע בנשים".

ח"כ אסנת הילה מארק (ליכוד) הוסיפה, "בשבועות האחרונים השיח פורץ את הגבולות כנגד שרה נתניהו. כשראיתי את המיצג הראשון בוועדה פניתי ליותר מ- 23 ארגוני נשים אשר בדרך כלל מניפות את הדגל ולצערי לא קיבלתי מענה אלא מארגון אחד בלבד. אף אחד מארגוני הנשים לא הגיב".

לדבריה, "הגברת נתניהו מבקשת שיח נקי ולא מיני. המחאה עוברת את הגבול. אף אחד מחברות הכנסת מהצד השני או נשות תקשורת לא גינו את המיצג. אני רוצה לדעת ממשרד המשפטים והמשרד לביטחון פנים מה נעשה בנידון".

ח"כ עמית הלוי (ליכוד) אמר בדיון "אני ליברל ומחויב לחופש. בהפגנות ברחביה יש טינוף של המרחב הציבורי ואנחנו צריכים להוקיע את זה. המפגינים שמייצגים כביכול כתרבות זה לא תרבות זה אספסוף".

"ברגע ששרה נתניהו מבוזה ואתם שותקים זו בושה בשבילכם", הטיח ח"כ הלוי בחברות הכנסת מהשמאל.

בתגובה לדברים שנאמרו בוועדה נטשה ח"כ מירב מיכאלי (העבודה) את הדיון, תוך שהיא מודיעה כי היא "מוותרת על זכות הדיבור".

יו"ר הפורום לשיוויון מגדרי בלשכת עו"ד וסגנית יו"ר נעמ"ת, עו"ד איילת גלילי אמרה בדיון, "המיצגים הפוגעניים ראויים לכל גינוי והם שעלולים להוביל בסופו של דבר לאלימות נגד נשים בכלל ונגד אשת ראש הממשלה בפרט. אשת ראש הממשלה אינה נבחרת ציבור והיא אינה בעלת חסינות והשימוש באביזרים מיניים או באיומים כנגדה ללא קשר למעשיה או תפקידה היא חמורה שבעתיים כיוון שהיא משמשת מטרה קלה לפגיעה כאשת נבחר ציבור".

גלילי הוסיפה, "תדענה גם הנשים המתערטלות בפומבי ומשתמשות בגופן ואו בסמלים מיניים פוגעניים כדי לקדם אג׳נדה או סתם כך, כי יש במעשיהן עידוד להטרדה מינית ואלימות כנגד נשים. על כל ארגוני הנשים והכנסת לפעול בדחיפות בחקיקה ובהחמרת ענישה כנגד האלימות הבלתי נסבלת ברשת ובמרחב הציבורי, בחסות ההפגנות וחופש הביטוי ומנוצלת לפגיעה בנשים. יידע כל בריון כזה כי הוא אינו חסין בפני החוק".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו