החילוץ בנחל חצצוןיחל"ץ מגילות

נתנאל בן שי, מפקד צוות האיתור של יחידת חילוץ עציון, הגיע אתמול (ראשון) לחלץ מטייל שנתקע בין שמיים לארץ במהלך גלישת חבלים וגילה שמדובר באחיו שכבר הספיק להגיד "שמע ישראל".

מלאכי בן שי גלש ב"סנפלינג" בנחל חצצון מגובה של כ-120 מטר. לאחר שכבר ירד כ-105 מטר, הסתבך לו משהו בחבלים והוא מצא עצמו תלוי בין שמים וארץ כ-17 מטר מעלה הקרקע.

"חום אימים בחוץ", שחזר מלאכי בן שי בשיחה עם יעל דן בגלי צה"ל. "אתה מתחיל להתחמם ולהתחמם".

הוא הוסיף, "'אם מחממים ביצה היא תהפוך לחביתה, אבל אם מקררים ביצה היא לא תהפוך לחביתה חזרה ואתה מרגיש את זה ממש על הגוף ונחלש".

בן שי כבר החל "לראות את הסוף". הוא סיפר: "אתה אומר כבר 'שמע ישראל ה' אלוקינו ה' אחד'. אמרתי שיר למעלות. אתה תקוע באוויר, השריר כבר שורף".

נתנאל אחיו, כאמור, מפקד צוות האיתור של יחידת חילוץ עציון, הוקפץ לנחל חצצון על מנת לסייע בחילוץ אחיו מבלי לדעת שמדובר באחיו. "לא ידעתי שזה אח שלי", אמר. "אני מקבל טלפון מחבר שאומר לי 'תקפיץ מהר כוחות, יש אנשים תקועים בנחל חצצון' ומנתק את השיחה".

"לא אומרים לי שזה אח שלי, אומרים לי שזה 4 אנשים. שאלתי אותם איפה הוא תקוע הם אומרים לי על החבל. שאלתי אם יש להם מים אז הם אומרים לי שיש ושאלתי אותו מי עוד איתך ואז הוא מגמגם ואומר לי 'אח שלך'. אני כבר התנעתי את האוטו. מתברר שעוד שני אחים שלי שם. הצלחתי לתקשר עם אחד מהם באמצעות טלפון עם קליטה קלושה", שיחזר.

"הוא היה שם ארבע שעות ואני כחובש עולים לי בראש כל מיני דברים מה זה להיות על חבל שעה, והוא היה שם ארבע שעות", הוסיף. "מתייעץ עם אנשים מהיחידה, ובסוף מצליחים להוריד אותו אל הקרקע. כעבור כמה דקות מורידים גם פראמדיק שגולש אליו ורואה שהוא בסדר".

לדבריו, "הפראמדיק אמר שהבחור בסדר גמור, 'קצת נוזלים והוא יכול להמשיך ללכת'. אני ברגע הזה מתקשר לאמא שלי, אמא ל-12 ילדים, ואומר לה 'אמא אם תשמעי את זה ממקומות אחרים אז תדעי שהכל בסדר'. היא אומרת לי 'אני לא מאמינה עד שאני רואה תמונה'".