שר הבריאות יולי אדלשטיין: "פתח תקווה מגויסת למאבק בקורונה"

שר הבריאות ביקר בפתח תקווה כחלק מהערכת מצב שהוא מקיים יחד עם ראשי רשויות וקיבל סקירה על מצב התחלואה בעיר המצוי בירידה.

יוני קמפינסקי - ערוץ 7 , כ"ז באב תש"פ

השר אדלשטיין עם ראש העירייה רמי גרינברג
השר אדלשטיין עם ראש העירייה רמי גרינברג
צילום: דוברות עיריית פתח תקוה

שר הבריאות יולי אדלשטיין נפגש היום (שני) עם ראש עיריית פתח תקוה רמי גרינברג, כחלק מהערכות מצב שמקיים השר ברשויות, וקיבל סקירה על פעילות הרשות בהתמודדות מול התפשטות הנגיף והיקפי התחלואה בעיר המראים כעת מגמת ירידה.

ראש העיר הציג בפני השר את פעילות הרשות שהחלה עם פרוץ המשבר וכן את פעילות חמ"ל הקורונה הייחודי שמסייע לתושבי העיר שנדבקו בפינוי למלוניות, הסברה ונותן מענה לכל צורך שעולה בעקבות המצב.

השר אדלשטיין התרשם מפעילות הרשות בתקופת הסגר שבמהלכה חולקו עשרות אלפי חבילות מזון לתושבים הנזקקים ובעלי הסיכון הגבוה.

ראש העיר סקר את הסיוע הרב שניתן לתושבים, לרבות שינוע תרופות וכו', וכן ביצוע אכיפה בקרב בתי העסק בעיר ובמרחב הציבורי. כמו כן, ניתנה סקירה פרטנית על היקף התחלואה בכל שכונות העיר ואופן הטיפול בהן.

על פי המדדים, כאמור, פתח תקווה שהינה עיר מחוז, נמצאת במגמת ירידה ושיפור בהיקף הנדבקים ונכון להיום מוגדרת "ירוקה".

אדלשטיין ציין כי "פתח תקוה מגויסת במלוא הכוח למאבק בקורונה. שיתוף הפעולה בין העירייה לבין אנשי המשרד מצוין. ביקרתי היום גם בבית החולים בילינסון וראיתי את המסירות המדהימה של הצוותים הרפואיים במאבק בנגיף. אני מודה לראש העיר, רמי גרינברג, על עבודתו החשובה למען התושבים. רק ביחד ננצח".

ראש העיר רמי גרינברג הוסיף, "בפתח תקוה שוכנים בתי החולים הגדולים בארץ דבר המאפשר מעטפת בריאותית בהיקף רחב ומשמעותי. עיריית פתח תקוה עובדת בשיתוף פעולה הדוק עם גורמי הבריאות השונים ובפרט עם אנשי משרד הבריאות בכל הקשור להתמודדות הרשות מול הנגיף. אני מברך את שר הבריאות יולי אדלשטיין על שיתוף הפעולה הפורה ועל הביקור היום בפתח תקוה. לפנינו אתגרים רבים, ביניהם הטיפול בהתפרצות שהתגלתה במתחם שבו שוכנים עובדים זרים בפאתי העיר, ואופן הטיפול בין הגופים המשתפים פעולה ניכר מאוד".

אל"מ איתי לוי מפקד מחוז ירושלים והמרכז בפיקוד העורף ציין, "ברצוני להגיד מילה טובה לראש העיר, על המנהיגות שהוא מגלה בדרך קבלת ההחלטות. החשיבה והמהירות בקבלת ההחלטות היא חשובה ומשמעותית. לדוגמה, באירוע של העובדים הזרים, ראש העיר קיבל החלטה על סגירת המקום ואם הוא לא היה מקבל את ההחלטה הזו, ייתכן שהיינו היום באירוע מתמשך עם הדבקה רחבה בתוך העיר".