היועץ המשפטי לממשלה: "גיבוש ההסדר של נתניהו - בסמכותי"

היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט משיב לטענות פרקליטו של בנימין נתניהו ומצהיר שהסדר ניגוד העניינים יגובש עד סוף החודש.

ערוץ 7 , כ"ז באב תש"פ

מנדלבליט ונתניהו
מנדלבליט ונתניהו
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט השיב לפרקליטו של ראש הממשלה בנימין נתניהו וקבע כי בסמכותו לגבש הסדר ניגוד עניינים למרשו.

הוא הבהיר כי אפשר שפרקליטי ראש הממשלה ייפגשו עם המשנה ליועמ"ש דינה זילבר וידונו על ההסדר שלדבריו יגובש וייקבע עד סוף החודש.

לקריאת התשובה המלאה של היועמ"ש לחצו כאן

"אין מדובר בהסדר העניינים הראשון הנערך לראש הממשלה. במקרים קודמים בעבר, מסר היועץ המשפטי לממשלה לראש הממשלה חוות דעת למניעת ניגוד עניינים, כפי שעשו גם קודמיו בתפקיד, וכפי שנעשה מזה שנים לגבי שרים וסגני שרים שבנסיבות מסוימות עלולים להימצא בניגוד עניינים", כתב מנדלבליט לפרקליטו של ראש הממשלה יוסי כהן.

לדבריו, "במקרים שבהם יש לשרים הערות או השגות לגבי מסקנות שנכללות בטיוטת חוות הדעת, המחלוקת המשפטית מתבררת ומוכרעת על ידי היועץ המשפטי לממשלה".

ביום שישי שלח נתניהו באמצעות עורך דינו, מכתב למנדלבליט בו כתב, "טענותיך הכלליות והמתחמקות, מעידות כי בהעדר תשובות ענייניות אתה ממשיך להתבצר בעמדותיך, לטעות ולהטעות, תוך התעלמות מכוונת מלשונם המפורשת של הכללים, כהגדרתם.

נתניהו דוחה את חוות דעתו של היועמ"ש לפיה הוא אינו יכול לעסוק במינוים של בכירים במערכת אכיפת החוק, ביניהם מינוי של היועמ"ש, המפכ"ל ופרקליט המדינה. הוא טען כי מנדלבליט בעצמו לא יכול לעסוק בהסכם ניגוד העניינים.