העשירים נוטשים את הערים הדמוקרטיות

יוטיובר תומך טראמפ טוען כי האלימות של ההמון, הבזיזה של החנויות והעליה בפשיעה מעודדת את העשירים לנטוש את הערים הדמוקרטיות.

תגיות: דמוקרטים
דלית הלוי - ערוץ 7 , כ"ז באב תש"פ

העשירים נוטשים את הערים הדמוקרטיות-ערוץ 7
ההפגנות גורמות לעשירים לעזוב. ארכיון
REUTERS/Kyle Grillot

ערוץ היוטיוב Liberal Hivemind המתמקד בחשיפה של הצביעות של השמאל בארה"ב מנתח את מגמת העזיבה של העשירים את הערים המנוהלות ע"י פוליטיקאים דמוקרטים.

המגיש, שהיה בעברו אוהד של המפלגה הדמוקרטית וכיום תומך בנשיא טראמפ, ציין לדוגמה את ההחלטה המתגבשת של רשת Macy's לעזוב את שיקגו בגלל האלימות בעיר והפגיעה בסניף של הרשת שכללה ונדליזם ובזיזה של סחורות.

עוד הוא מציין, כי בערים הדמוקרטיות בהן הוחלט על צמצום התקציב לכוחות המשטרה נרשמה עלייה בהיקף הפשיעה, ובכלל זה בניו יורק (עליה של 277 אחוזים במספר אירועי הירי), לוס אנג'לס ובערים נוספות.

בעית נטישת הערים ע"י העשירים החריפה במיוחד בניו יורק שעיקר תקציבה מגיע מאותה שכבה דקה של בעלי ממון, אשר רבים מהם עברו לאחרונה למדינות אחרות. קיימות הערכות, כי שיקום התעסוקה בניו יורק עשוי להימשך יותר משש שנים, וכי יותר ממחצית בתי העסק שבבעלות שחורים לא ישרדו את משבר הקורונה.

המגיש תוקף בחריפות את הפוליטיקאים הדמוקרטים התומכים באלימות של ההמון ומאשים אותם באחריות למצב במדינותיהם. לעומת זאת, הוא מביא את דרום דקוטה הנשלטת ע"י מושלת רפובליקנית אשר ויתרה על הסיוע פדרלי לאחר שניהלה בצורה נבונה את משבר הקורונה ונמנעה מלהשבית את המשק ללא צורך.