אוקראינה: נגביל את כניסת חסידי ברסלב

משרד הפנים האוקראיני הודיע רשמית כי יגביל את הכניסה לעיר אומן לקראת ראש השנה היהודי ואף יטיל סגר על האזור, בשל משבר הקורונה.

ערוץ 7 , כ"ח באב תש"פ | עודכן: 08:58

אוקראינה: נגביל את כניסת חסידי ברסלב-ערוץ 7
אומן
צילום: Yaakov Naumi/Flash90

אוקראינה מודיעה באופן רשמי: נגביל באופן משמעותי את כניסת ההמונים לעיר אומן לקראת ראש השנה היהודי.

בהודעה שפרסם משרד הפנים של המדינה לאחר התייעצויות עם כל הגורמים המטפלים במשבר הקורונה, הוחלט שכניסת זרים לעיר אומן תוגבל ובמקרים קיצוניים אף תיאסר באמצעות סגר.

שר הפנים במדינה, ארסן אבאקוב, אמר כי "בכל שנה מגיעים מאמינים לעיר אומן - ומדובר בבין 30 ל-50 אלף בני אדם - שמתפללים וחוגגים בעיר במשך שלושה ימים. המתכונת הזו, בשנה הנוכחית בה אנו מתמודדים עם מגיפת הקורונה, יוצרת סיכונים גדולים במיוחד להפצת הנגיף, לא רק בקרב משתתפי האירועים אלא גם לתושבים המקומיים".

"אנו מכבדים מאוד את המסורות של עמים וקהילות שונות ובכל שנה עושים מאמץ עילאי להבטיח את שלומם וביטחונם של המתפללים היהודים באומן. בשבועות האחרונות חלה עלייה משמעותית בהידבקות בקורונה באוכלוסייה באוקראינה, כמו גם במדינות אחרות. הגענו למסקנה שהמצב האפידימיולוגי במדינה ובעולם כולו אינו מאפשר קיום אירועים המוניים כמידי שנה, במיוחד אם מדובר בזרים המגיעים מחוץ למדינה ואין לנו שליטה על מצבם", הוסיף השר.

לדבריו, "הגענו להסכם דומה עם קהילות נוצריות שביטלו אירועים המוניים מתוכננים ואני מקווה להבנה גם מצד קהילה היהודית החסידית. אנחנו נאכוף את המגבלות שיוטלו באומן בכל האמצעים".

במקביל, ראש עיריית אומן, הודיע כי יפעל בכך דרך למנוע את הגעת ההמונים לעירו. הוא הזהיר כי אם לא תתקבל החלטה ממשלתית על הגבלת נכנסים זרים הוא יאכוף אותה בעצמו ויציב מחסומים שימנעו כניסה לעיר.