יולי אדלשטיין בשומרון:
"לא תקום מדינה פלסטינית"

שר הבריאות וראש מועצת שומרון חנכו קו ייצור למסכות במפעל "סופרגום" בברקן. יוסי דגן לנתניהו: אל תסתתר מאחורי הסינר של קושנר.

אורלי הררי - ערוץ 7 , כ"ח באב תש"פ | עודכן: 11:52

חנוכת קו הייצור
חנוכת קו הייצור
צילום: אור קפלן

שר הבריאות ח"כ יואל (יולי) אדלשטיין וראש מועצת שומרון יוסי דגן חנכו הבוקר (שלישי) קו ייצור למסיכות כירורגיות.

במפעל "סופרגום" שבאזור התעשייה ברקן החלו הבוקר לייצר מסיכות 'כחול לבן' שישווקו למשווקים ישראלים ואף לחו"ל.

שר הבריאות אדלשטיין התייחס בדבריו להחלת הריבונות וחשיבותה גם בביצור המפעלים החשובים ביו"ש. "תושבי יהודה ושומרון מגנים על אזרחי ישראל ביטחונית, וכמו שאתם רואים כאן במפעל מגנים גם מהבחינה הבריאותית.

"פעם אמרו יש״ע זה כאן. היום אני אומר שמדינת ישראל זה כאן. אני לא צריך אף אחד כדי לדעת זאת. לא ירחק היום שנחיל רשמית את החוק הישראלי על השומרון, על בנימין ועל יהודה. בינתיים אנחנו מחילים את הריבונות בפועל".

"אנחנו חייבים לבנות בכל מקום, אנחנו חייבים לתת לכל ילדה וילד בשומרון את הזכויות המלאות שיש לילדים בתל אביב, אנחנו חייבים לשמור על המשפחות שנמצאות פה ומגשימות ציונות. אנחנו נספח במעשים, לא בדיבורים, לא בהצהרות, לא בהבטחות", הצהיר אדשלטיין.

"ואני רוצה לומר עוד משהו: במפעל סופרגם בברקן, כמו בעוד הרבה מפעלים אחרים, עובדים גם הרבה פלסטינים. הנוכחות שלנו עוזרת גם להם. מדינה פלסטינית היא מדינת טרור כלפי אזרחי ישראל וכלפי ערביי הרשות הפלסטינית ביחד. כל עוד אני בממשלה לא תקום מדינה פלסטינית".

ראש המועצה האזורית שומרון יוסי דגן אמר "אנחנו בנינו פה איזור תעשייה מפואר, לא ביקשנו רשות מהממשל האמריקאי, אנחנו מייצרים פה מסיכות עבור כל מדינת ישראל, 10 מיליון מסכות בחודש, לא ביקשנו אישור מאף גורם אמריקאי.

"חיים פה מאות אלפי ישראלים, ואף אחד שעבר לגור פה לא ביקש אישור מג'ארד קושנר, וכך אנחנו צריכים לעשות גם את הריבונות. מכירת יהודה ושומרון תמורת כרטיס טיסה לאבו דאבי או היתר מכירת נשק לאמריקאים לאיחוד האמירויות בכדי להציל את טראמפ היא כשל ערכי מהמדרגה הראשונה".

דגן תקף את ראש הממשלה נתניהו: "אם אכן נכון שראש הממשלה מתכוון לעגן ב'מזכר הבנות' הקובע שהדרך היחידה לפתרון העימות בין הפלסטינים לישראל תהיה על פי חזון טראמפ, זוהי שערורייה ואנחנו דורשים הכחשה מפי ראש הממשלה. זהו מחטף מאחורי גבו של המחנה הלאומי להכניס את המדינה הפלסטינית בדלת האחורית".

"אני אומר לראש הממשלה, כשתסתובב בכדי לבקש את עזרת המחנה הלאומי, לאחר שהאברמוביצ'ים והאופנהיימרים ייעלמו - לא תמצא דבר".

"נתניהו הוא ראש הממשלה שלי. אותו בחרתי. אל תסתתר מאחורי הסינר של קושנר, בגין לא הסתתר מאחורי הסינר של החתן של רייגן. האחריות לקריסת את היעדים המדיניים החשובים של מדינת ישראל היא עליך. כל יהודה ושומרון תהיה תחת ריבונות ישראלית. אנחנו אף פעם לא ויתרנו ואנחנו אף פעם לא נוותר על ארץ ישראל".

יניב חדד, מנכ"ל סופרגום אמר כי פתיחת קו המסיכות הכירורגיות היא אבן דרך משמעותית בהתמודדות מדינת ישראל עם מגיפת הקורונה. "הקו החדש מאפשר למערכת הבריאות אספקת מסיכות מלאה ללא תלות בייבוא תוך שמירה על ייצור מסיכות באיכות הגבוהה ביותר. למרות זאת, לצערי מרבית משרדי הממשלה והארגונים הגדולים מעדיפים לרכוש תוצרת חוץ".

לדבריו "על מדינת ישראל במיוחד בשעה זו לשמור על ייצור כחול-לבן , תוך שמירה על טובתו ובריאותו של הציבור הישראלי."