יאיר שרקי:
זה לא עניינה של הממשלה מי טס לאומן

יאיר שרקי נחלץ להגנת הטסים להתפלל באומן. "אפילו שתפילה זה נשמע יותר פרימיטיבי מחופש הביטוי וההפגנה בבלפור", כתב.

יהונתן גוטליב - ערוץ 7 , כ"ח באב תש"פ

זה לא עניינה של הממשלה מי טס לאומן-ערוץ 7
יאיר שרקי
צילום: יח"צ

העיתונאי יאיר שרקי נחלץ היום (שלישי) להגנת חסידי ברסלב ואמר כי לא ברור באיזו סמכות המדינה תוכל להגביל אותם מלטוס לקבר רבם לקראת ראש השנה.

"בניגוד לממשלת אוקראינה שבסמכותה לקבוע מי ייכנס למדינתה ומדוע", כתב שרקי בחשבון הטוויטר שלו. "לא ברור לי באיזו סמכות ממשלת ישראל יכולה למנוע מישראלים להגיע לאומן".

"השמים לא סגורים", הוסיף. "זה לא עניינה של הממשלה האם אדם טס לעסקים בקייב, לפגוש משפחה באודסה או להתפלל באומן. אפשר וצריך לקבוע חובת בידוד ובדיקה. ולאכוף. וזהו".

לדבריו, "החשש מהתפרצות באומן מובן, ואני מעריך שממילא רבים לא יגיעו השנה בגללו, וגם בגלל הבידוד שיימשך עד יום כיפור וחלק מחג הסוכות. אפשר להוסיף קמפיין שיקרא לוותר על הנסיעה, וגם לעודד את מי שנוסע להיזהר. אבל צריך להשתחרר מהמחשבה שהמדינה יכולה וצריכה להתערב במעשי האזרחים (החוקיים) בחו"ל".

"ועוד לפני שממשלת ישראל טורחת לחנך את אזרחיה בחו״ל, מחוץ לתחום שיפוטה, שתתמקד באכיפה עקבית ושוויונית בתוך גבולות המדינה", כתב שרקי. "אפילו שתפילה זה נשמע יותר פרימיטיבי מחופש הביטוי וההפגנה בבלפור (בעיניי תפילה היא תמצית הביטוי העצמי), ושהברלסבים פחות מאוגדים ומקושרים מבעלזא".