בהנחיית נתניהו:
הוסרה האבטחה מנפתלי בנט

שירות הביטחון הכללי הסיר את האבטחה הקבועה סביב שר הביטחון לשעבר ויו"ר ימינה.

ערוץ 7 , כ"ח באב תש"פ

הוסרה האבטחה מנפתלי בנט-ערוץ 7
נפתלי בנט
צילום: Yonatan Sindel/Flash90

שירות הביטחון הכללי הסיר היום (שלישי) את האבטחה הקבועה סביב שר הביטחון לשעבר נפתלי בנט.

מאז שסיים את תפקידו כשר הביטחון אובטח בנט סביב השעון, ואף נסע בכלי רכב ממוגנים במטרה לשמור על חייו.

בחודש מאי האחרון החליטה ועדת השרים לאבטחה שבראשה עומד ראש הממשלה בנימין נתניהו, לקצר את משך האבטחה של שר הביטחון לשעבר בנט מחמש שנים לשלושה חודשים בלבד.

באותה ישיבה הוחלט להעניק אבטחה לילדי ראש הממשלה החליפי בני גנץ ולהסיר את האבטחה משר הביטחון היוצא, חרף העובדה שבנט מצוי במידע ביטחוני רגיש.

נציין כי שרי הביטחון לשעבר משה יעלון ואביגדור ליברמן מאובטחים גם היום, שנים לאחר סיום תפקידם. שר ביטחון מחזיק במידע רגיש ומסווג ולכן האבטחה עליו חיונית במשך חמש השנים לאחר סיום כהונתו.

בחודשים בהם כיהן בנט כשר ביטחון שיגר לעברו חמאס איומים ממשים על חייו. כך למשל מנהיג חמאס ברצועה יחיא סינוואר שהפנה בראיון לערוץ "אל-אקצא" את בנט ל"ספר יחזקאל פרק י"ז, כדי לקרוא מה "מחכה לכם ולישות המטונפת שלכם".

כך גם מזכ"ל חיזבאללה, חסן נסראללה, שהתעמת עם שר הביטחון בנט בעקבות הפעילות הישראלית, על פי גורמים זרים, בשטח סוריה. "שר הביטחון הישראלי נפתלי בנט ניסה ליצור מצג שווא ולשקר לציבור הישראלי כשדיבר על ההישגים של ישראל בסוריה על חשבון סוריה ואיראן".

לדברי נסראללה, "ישראל רואה ביכולת ייצור הטילים על אדמת סוריה איום, ולכן תוקפת כל מה שקשור בייצור טילים בסוריה. בנט אמר בטיפשות שעד סוף 2020 הוא יוציא את איראן מסוריה. תרשמו את היעד הזה - סוף שנת 2020 - ונראה".